Güncel
Giriş Tarihi : 23-03-2020 12:52

Milletvekillerinden ortak açıklama Tüm Hastanelerimizde Önlemler Alındı

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı Burdur’da alınan tedbirlerle ilgili açıklamada bulundular.

Milletvekillerinden ortak açıklama  Tüm Hastanelerimizde Önlemler Alındı

Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgi veren Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Burdur İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından, hastanelerimizin olası Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Mevcut durumla alakalı ihtiyaç duyulması halinde gerekli tıbbi sarf malzemeler (cerrahi maske - n95 - n99 –tulum - gözlük- cerrahi eldiven - galoş vb.) Satınalma ve Sağlık Bakanlığımızla irtibata geçilerek gerekli malzemeler tedarik edilmiş yeterli stok seviyesi sağlanmıştır. Yoğun bakımlarımızda tüm ventilatör, monitör gibi cihazlarımız hazır hale getirilmiş olup, bakanlığımızca yeni cihazlarda temin edilecektir. Gerektiğinde Burdur, Bucak ve Gölhisar hastanelerimizde Yeni Koronavirüs (COVID-19) teşhis ve tedavisi yapılmak üzere gerekli tüm tedbirler alınmıştır.
Hafta sonu ve hafta içi mesai saatleri içinde vatandaşlardan gelen tansiyon ölçümü, enjeksiyon, pansuman vb. sağlık sorunları Toplum Sağlığı Merkezi ekiplerince yapılacak, mesai sonrası ise 112 ekiplerimizce bu hizmet yürütülecektir.
Yine Çeltikçi, Ağlasun, Altınyayla, Kemer ilçelerinde izlenen olgular Umre veya yurt dışı temaslı izolasyondaki vatandaşın Pazartesi günleri Toplum Sağlığı Merkezi personeli ile istişare ederek ambulanslardaki ateş ölçerlerle ateşlerinin ölçülmesi 112 ekiplerimiz tarafından yapılacaktır. Bucak 5 Nolu 112 istasyonunca, kurulan ekiplerle birlikte ev izolasyonundaki vatandaşların ateş ölçümleri yapılmaktadır.” şeklinde açıklamada bulundular

“UMRE VE YURT DIŞINDAN GELEN VATANDAŞLARIMIZIN GÜNLÜK TAKİBİ DEVAM EDİYOR”

Yurt dışından gelen vatandaşların Sağlık Personeli tarafından tüm takiplerin yakından devam ettiğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Ülkemiz genelinde olduğu gibi İlimizde de Umre ve yurt dışından gelen vatandaşlarımız evlerinde bulgu yönünden günlük takip edilmektedir. Bulgusu olan vatandaşlarımız 112 koordinasyonunda hastanelerimizde izolasyon şartlarına uyularak muayene edilmekte, numuneleri alınmakta ve il dışı laboratuvarda çalışılmaktadır. İlimiz malzeme planlaması yapılmış olup günlük ihtiyaçlar karşılanmaktadır. 65 yaş üstü ve kronik hastalarımız evde muayeneleri için gerekli düzenlemeler yapılmıştır. İlimiz için hazırlanmış Pandemi (Salgın) eylem planı doğrultusunda her türlü tedbir alınmış durumdadır. Tüm Hastanelerimizde, eylem planlarını hazırlamış olup, gerekirse vardiyalı çalışma sisteme geçeceklerdir. İl Sağlık Müdürlüğümüzce olası salgına karşı gerekli tüm tedbirler alınmıştır.” dediler.

“BİRLİĞİNE TESLİM OLAN ASKERLERİMİZ İÇİN GEREKLİ ÖNLEMLER ALINDI”
Hafta sonu yoğunluk olan 58’inci P.Eğt.A.K.lığında gerekli önlemlerin alındığını belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ 58’inci P.Eğt.A.K.lığında hafta içi 1 doktor görevlendirmesi devam etmekte olup, erbaş/er teslimatı için; hafta sonu 3 doktor ve 4 sağlık personeli görevlendirilmiştir.” açıklamasında bulundular.

“SAĞLIK PERSONELİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ”
Özverili çalışmalar gerçekleştiren Sağlık Personeline teşekkür eden Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Koronavirüsle mücadelede takdire şayan fedakârlıkla ve sabırla görev yapan tüm sağlık personelimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Burdurlu hemşehrilerimizin ve Milletimizin desteğiyle bu süreci de güçlenerek atlatacağız." Dediler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Burdur Belediyesi Maske  üretiminde adet sayısını arttırdı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
Akca Gazete 447. sayı
Akca Gazete 447. sayı
ARŞİV ARAMA