Genel
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Türk Eğitim-Sen Bucak temsilcisi Dikmen

Türk Eğitim-Sen Bucak temsilcisi Dikmen Din Kültürü Öğretmenleri Rencide Edilmiştir

Türk Eğitim-Sen Bucak temsilcisi Dikmen
Türk Eğitim-Sen Bucak Temsilcisi Bünyamin Dikmen 4+4+4 eğitim yayası ile ilgili Bu dersleri okutacak ‘Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’ öğretmenlerimizin pedagojik formasyonu eksik olan, sosyal olmayan insanlar gibi gösterilesi, üyemiz olsun ya da olmasın bütün din kültürü öğretmenlerimizi rencide etmiştir dedi. Dikmen yaptığı yazılı basın açıklamasında şöyle dedi. ”Son günlerde yeni eğitim sistemi ‘‘ 4+4+4’’ ile ilgili bir çok basın yayın organında farklı yorumlar yapılmakta, köşe yazıları yazılmaktadır. Bu konuyu yerel basında da değerlendirenler bulunmakta. Özellikle şeçmeli ders olarak okutulacak Kuran-ı Kerim ve Peygamber efendimizin hayatı ile ilgili dersler için de bu yorumlar yapılmakta. Fakat bu konuda haddini aşan yazılara da rastlamaktayız. Bu dersleri okutacak ‘Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’ öğretmenlerimizin pedagojik formasyonu eksik olan, sosyal olmayan insanlar gibi gösterilesi, üyemiz olsun ya da olmasın bütün din kültürü öğretmenlerimizi rencide etmiştir.
Ben de 20 yıldır MEB içinde bulunan bir eğitimci olarak birçok farklı okulda çalıştım.Din kültürü öğretmenlerimizin pedagojik formasyonları eksik olmadığı gibi aksine gayet yeterli ve sosyal insanlar olduklarını gördüm.
 Ayrıca bu değerlendirmeyi yapacak insanların bu dersleri bilen, üzerinde söz söyleyebilecek birikime sahip meslek dersleri öğretmeni olması gerekmez mi? Konuya yeterince vakıf olmayan insanların hariçten gazel okur gibi yaptıkları bu değerlendirmeler , genellemeler; kişilikleriyle örnek olmaya çalışan din kültürü öğretmenlerimize yapılan bir saygısızlıktır. Yaratılanı ‘Yaradan’dan ötürü sevmeyi, hoş görmeyi bilen bu insanlar her ne kadar kendilerine yapılan bu haksızlığı hoş görseler de sanırım bir ‘özrü’ hak ediyorlar” dedi.
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA