Antalya 19. Yörük Türkmen Şölenine Rekor Katılım

Antalya 19. Yörük Türkmen Şölenine Rekor Katılım

Antalya 19. Yörük Türkmen Şölenine Rekor Katılım
Antalya 19. Yörük Türkmen Şölenine Rekor Katılım
Bu içerik 2077 kez okundu.
Antalya Yörükler Derneği tarafından düzenlenen 19. Yörük Türkmen Şöleni Düzlerçamı Piknik Alanı'nda gerçekleştirildi.

Türkiye’nin en büyük Yörük buluşması olarak kabul edilen Yörük Türkmen Şöleninde bu yılki katılım rekor düzeydeydi. Sabah saatlerinden itibaren şölen alanını dolduran vatandaşlar, yörük kültürü ve yaşam biçiminin temsil edildiği etkinlikleri ilgiyle izlediler. Ayrıca şölende deve ve eşeklerle geziler düzenlenirken il ve ilçelerden gelen yörük dernekleri hazırladıkları yörük kültürüne ait elişi ve diğer malzemeleri satışa sundular.

Antalya'daki tüm Belediye Başkanları ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı şölene, Saadet partisi Genel Başkanı Mustafa Kalamak ve Ak Parti ve CHP Milletvekilleride katıldı. Şölende ayrıca Yörük il beyliğine Osman Çiçekdağ yeniden seçilirken, şölen etkinleri kapsamında sırasıyla sahne alan yörükler derneği folklor ekibi, Sevilay Gök, Musa Taş ve son olarak sahne alan Kubat'ın şarkılarına eşlik eden yörükler, tarihinin en kalablık organizasyonu olarak kabul edilen 19. Yörük Şöleninde doyasıya eğlendiler.

Yörük Türkmen şöleninde bir açıklama yapan Antalya Yörükler Derneği Başkan Yardımcısı Mahmut Topal ise yaptığı açıklamada, "Yönetim olarak biz bu şölene 1,5 aydır hazırlanıyoruz. Hedefimiz bu şöleni yörükler adına tarihe geçirip 100 bin kişiyi şölenimize toplamaktı. Şuan gördüğümüz kadarıyla 100 bin rekorunu çoktan geçmiş durumdayız. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Burada bu organizasyonda emeği geçen herkese ve şölenimize katılıp bizi yanlız bırakmayan halkımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.

Antalya /Hüseyin ERGİN
Bucak Haberleri Burdur Haberleri Antalya 19. Yörük Türkmen Şölenine
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı