5 HEKTAR KIZIL ÇAM ORMANI VE YOGA ÇİFTLİĞİ YANDI

5 HEKTAR KIZIL ÇAM ORMANI VE YOGA ÇİFTLİĞİ YANDI

5 HEKTAR KIZIL ÇAM ORMANI VE YOGA ÇİFTLİĞİ YANDI
5 HEKTAR KIZIL ÇAM ORMANI VE YOGA ÇİFTLİĞİ YANDI
Bu içerik 5051 kez okundu.
Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Çamlık Beldesi Sahil mahallesinde çıkan orman yangınında 5 hektar kızıl çam ormanı ve Yoga Çiftliği yanarak kül oldu.
Bu gün saat 13,30 sıralarında Çamlık Beldesinin Sahil mahallesi Yemişli Kuyu mevkiinde başlayan orman yangını rüzgarın etkisi ile kısa sürede büyüdü. Yangında Asme Geçiti mevkiinde bulunan eski Fransız pilot İsabelle’ye ait Yunus Emre Yoga Çiftliği de yanarak kül oldu. Yangına Antalya’dan gelen iki yangın söndürme helikopteri, çok sayıda arozöz, itfaiye ve Bucak Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı yangın söndürme ekipleri ve köylü vatandaşların katkısı ile kontrol altına alınarak söndürüldü.
http://akcagazete.com/image.php?image=files/gallery/big/yeniw-5fee9d7a371ac2a4b202.jpg&maxim_size=500
Yangın yerine gelen Bucak Kaymakamı Osman Hacıbektaşoğlu, Isparta Orman Bölge Müdürü Mehmet Sait Yorulmaz, müdür yardımcısı İsmet Erol köylülere ve Fransız pilot Isabella’ya geçmiş olsun dileğinde bulundular. Bucak Kaymakamı Osman Hacıbektaşoğlu yangın çıkış sebebinin büyük bir ihtimal ile gölet çalışması yapan şantiyede kaynak çalışmalarından çıktığını konunun çok yönlü olarak araştırıldığını belirtti.
Isparta Orman Bölge Müdür Yardımcısı İsmet Erol “ Çamlık Beldesinin Yemişli kuyu mevkiinde başlayan orman yangını kısa sürede rüzgarın etkisi ile büyümense rağmen özellikle yangın söndürme helikopterlerinin müdahaleleri ile yangının önü kesildi. Arozöz ve yangın söndürme ekiplerimizin yoğun gayreti ile yangın kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangın söndürme helikopterlerinin zamanında müdahalesi ile büyük bir facia önlenmiş oldu. Eğer yangını kaçırtsaydın onlarca hektar yetişmiş kızıl çam ormanı kül olabilirdi” dedi. İsmet Erol, yangında 5 hektara yakın yetişmiş kızıl çam ormanı yandığını belirtti.
http://akcagazete.com/image.php?image=files/gallery/big/yeniw-c2b6b10a263060a91a18.jpg&maxim_size=500
Fransız pilot yoga çiftliğini yanmış şekilde görünce şoke oldu
Öte yandan emekli bayan Fransız pilot İsabella sabah saatlerinde işi için Antalya’ya giderken Yunus Emre Yugo Çiftliğini sapasağlam yeşillikler arasında bırakıp gitmişti. Yangından haberdar edilen emekli bayan Fransız Pilot İsabella Antalya’dan çiftliğe çağırıldığı zaman, çiftliğin tamamıyla yanarak kül olduğunu görünce şoke oldu. Ne yapacağını şaşırın İsabella ağlamaya başladı. Gözyaşları içerisinde yanmış çiftliği gezen İsabella’yı köylüler ve Bucak Kaymakamı Osman Hacıbektaşoğlu sakinleştirdi. Dünyayı gezen ve bir Antalya uçuşunda havadan keşfederek yerleştiği ve yaklaşık 6 yıldır da tek yalnız Yunus Emre Yoga Çiftliğinde yaşayan emekli bayan Fıransız pilot İsabella “Tüm emeklerim kül oldu” dedi.

Bucak Haberleri Burdur Haberleri yangın yuo pilot
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güz domatesi üreticisinin bu yıl yüzü gülmedi
Güz domatesi üreticisinin bu yıl yüzü gülmedi
Kurtulmuş: Üst düzey yetkililerden talimat alınmadan cinayetin işlenmesi mümkün değil
Kurtulmuş: Üst düzey yetkililerden talimat alınmadan cinayetin işlenmesi mümkün değil