Yangın Söndürme Tankerleri Köylere Dağıtıldı

Yangın Söndürme Tankerleri Köylere Dağıtıldı
Yangın Söndürme Tankerleri Köylere Dağıtıldı
Bu içerik 639 kez okundu.

 

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenle çevre köylerde kullanılmak üzere yangın söndürme tankerleri dağıtıldı.

Aziziye Köyünde düzenlenen törene  Vali Nurettin Yılmaz, İlimiz Milletvekilleri  Bayram Özçelik ve Hasan Hami Yıldırım, Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, Orman Bölge Müdürü Mustafa Değirmenci, daire müdürleri, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Orman Bölge Müdürü Mustafa Değirmenci, yaptığı açılış konuşmasında yerleşim yerlerinde ve kırsal alanlarda çıkması muhtemel yangınlara anında müdahale edilmesi için tüm köylere su tankeri dağıtımları planladıklarını dile getirerek bu planlar kapsamında her yıl bir miktar alım yapılarak hassasiyet derecelerine göre dağıtımlar yapıldığını, törende de toplam 25 köye tanker dağıtacaklarını söyledi.

Burdur’da mevcut arazinin yüzde elliden fazlasının ormanlarla kaplı olduğunu hatırlatan İlimiz Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, geçmişte var olan sarı, çorak görüntünün artık çok azaldığını, orman varlığımızın çoğaltıldığını, her alanda olduğu gibi bu alanda da ciddi yatırımların yapıldığını söyledi.

Önceki senelerde 123 köye İl Özel İdaresi tarafından tanker temin edildiğini vurgulayan Yıldırım, toplamda 150’ye yakın köyün yangın söndürme tankerine kavuşacağına dikkat çekti.

Yangın söndürme tankerlerinin ilimize geliş hikayesini anlatan İlimiz Milletvekili Bayram Özçelik, Orman ve Su İşleri Bakanlığı kitapçıklarında su tankeri dağıtımı yapıldığını gördüğünü ve araştırmaları sonucunda  Burdur’a dağıtım yapılmadığını öğrendiğini, Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü ile gerekli girişimlerin yapılması sonucunda da Burdur olarak bu tankerlere kavuştuklarını söyledi.

Köylerin eksikliklerini bilgileri dahilinde çözmeye çalıştıklarını vurgulayan Özçelik, İl Özel İdaresiyle, KÖYDES bütçeleriyle devletin tüm eksiklikleri imkanlar dahilinde çözdüklerini ifade etti.

Burdur’a ilk geldiği günlerde Aziziye Köyü’ne beraber mesai yaptığı bir polis arkadaşının şehadeti vesilesiyle geldiğini hatırlatarak sözlerine başlayan Vali Nurettin Yılmaz, “ bugün değerli milletvekillerimizin de gayretleri ile sağlanan yangın tankerlerinin dağıtım töreninde buradayız. Acı günümüzde de böyle mutlu günümüzde de sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

Özel İdare’nin dağıtımları ve şimdi dağıtılan tankerlerle birlikte Burdur genelinde sadece  30 köyde tanker eksiği kaldığını, mevcut tankerlerinde bu alanlara anında müdahale edecek kapasitede olduğunu dile getiren Vali Yılmaz, Burdur halkının bu güne kadar hem orman varlığının artırılması hem de mevcut  orman varlığının korunarak bakımının yapılmasında gösterdiği çabadan dolayı memnun olduğunu ifade ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Tören sonrasında köy muhtarlarına tankerlerin dağıtımı Vali Nurettin Yılmaz, Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Hasan Hami Yıldırım ve daire müdürleri tarafından yapılırken dağıtımların sonunda Vali Nurettin Yılmaz’ın tankerlerin takılı olduğu traktöre binerek traktörü incelemesi de eğlenceli anlar oluşturdu.

Vali Yılmaz tören sonrasında Aziziye köyünden kadınların yanına uğrayarak hem ikramlardan dolayı kendilerine teşekkür etti hem de onların anneler gününü kutladı.

Kadınlar arasında bulunan Havva Koçak adlı bir teyzenin şehitler hakkında dile getirdiği şiiri törene katılan herkesin duygulanmasına yol açtı. Havva teyze şiirlerin hepsini kendisinin söylediğini hem de hiçbirinin yazılı olmadığını hafızasından okuduğunu dile getirdi. 

yangın tanker aziziye köyü burdur burdur valiliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Isparta'da yılanlar korkuya neden oldu
Isparta'da yılanlar korkuya neden oldu
Akca Gazete 358. Sayı
Akca Gazete 358. Sayı