ANSİAD'DAN PROVOKASYON VE SAĞDUYU UYARISI

ANSİAD'DAN PROVOKASYON VE SAĞDUYU UYARISI
ANSİAD'DAN PROVOKASYON VE SAĞDUYU UYARISI
Bu içerik 412 kez okundu.

ANSİAD BAŞKANI ALİ EROĞLU:

- " HÜKUMETİN SAĞDUYULU, VATANDAŞIN POROVOKASYONA KARŞI DİKKATLİ OLMASI LAZIM"

 

 

ANTALYA (İHA) - Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu, İstanbul'da başlayan ve tüm yurda yayılan “Taksim Gezi Parkı” olayları ile ilgili olarak sağduyu ve provokasyon uyarısında bulundu. Ali Eroğlu, boyutu kitlesel protestoya ulaşan, güvenlik güçlerimizle vatandaşı karşı karşıya getiren bu tür olaylardan Türkiye’nin ders çıkarması gerektiğini belirterek, hükümeti sağduyu, vatandaşları da provokasyonlara karşı dikkatli olmaya çağırdı.

Yazılı bir açıklama yapan ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, toplumda her kesimin ve özellikle siyasetçilerin her türlü konuda duygusal davranmak yerine, özellikle huzurun tesisi için daha esnek bir bakış açısı sergilemesi gerektiğini vurguladı. Bu anlamda sivil toplum örgütlerine de önemli görevler düştüğünü ve provokasyonlara izin verilmemesi gerektiğini hatırlatan Eroğlu, Türkiye’de bir süredir uygulanan karar alma yöntemlerinin tehlikeli sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekti ve “son zamanlarda büyük başarı sağladığımız Ekonomideki istikrarı, demokratikleşme yönündeki hızlı adımlarla tamamlamazsak arzu ettiğimiz başarılı sonuca ulaşamayız” dedi.

İktidarın Taksim'de başlayarak tüm yurda yayılan süreci yalnızca Taksim Gezi Parkı’ndaki ağaç düzenlemesinden şikayet gibi algılamaması gerektiğini, aksi halde hataya düşeceğini dile getiren Ali Eroğlu, şöyle konuştu: “Toplum, farklı alanlarda ortaya çıkan gerilimi, Taksim Gezi Parkı düzenlemesiyle açığa çıkarmıştır. Bu anlamda yetkili mercilerden gerginliği körükleyen değil, yatıştıran beyan ve kararlar beklemekteyiz. Muhalefetin de bu durumu oya tahvil etme çabasının doğru olmayacağı kanaatindeyiz. Yeni haftaya hükumetin yaşanan olaylardan ders çıkarmış, vatandaşlarımızın da provokasyona gelmemiş şekilde girmesini temenni ediyoruz.” (CE

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü