AIPH ÜYELERİNE İLERLEME RAPORU SUNULDU

ANTALYA (İHA) - Çin Halk Cumhuriyeti’nin Qingdao kentinde düzenlenen Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH) 66. Genel Kurulu’na, Genel Sekreter Selami Gülay başkanlığındaki EXPO 2016 Antalya heyeti de katıldı.

AIPH ÜYELERİNE İLERLEME RAPORU SUNULDU
AIPH ÜYELERİNE İLERLEME RAPORU SUNULDU Akca Halim
Bu içerik 3888 kez okundu.

  Açılış seremonisi ile başlayan ve 4 gün süren genel kurulun ikinci günü, Expo düzenleyecek ülkeler yaptıkları çalışmaları anlatan sunum gerçekleştirdi.

  Türkiye’de ilk kez EXPO 2016 Antalya ismiyle düzenlenecek Expo kapsamında Antalya’da ve EXPO 2016 Antalya alanında yapılan çalışmalar barkovizyonda gösterilerek genel kurul üyeleri bilgilendirildi.Genel Sekreterliğin çalışmaları, tanıtım ve etkinlik faaliyetleri, bitkilendirme, ülke davetleri, Kaleiçi’nde uygulanacak “Çiçek Açan Şehirler’ projesi hakkında yapılan sunum, AIPH Genel Kurulu üyeleri tarafından büyük beğeni topladı.

 

  Toplantı sonunda Genel Sekreter Selami Gülay, AIPH Başkanı Vic Krahn ile görüşerek, Türkiye’de düzenlenecek ilk Expo’ya ülke olarak büyük önem verdiklerini ve çalışmaları titizlikle yürüttüklerini söyledi. Genel Kurul’a katılan ülke temsilcileri ile de görüşen Gülay, EXPO 2016 Antalya’ya ülke katılımları konusunda destek isteyerek, ülkelerin beklentileri konusunda görüş alış verişinde bulundu.

antalya çin halk cumhuriyeti expo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü