GÖĞEN'İN ALTIN PORTAKAL BURUKLUĞU

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Altın Portakal Film Festivali'ne 25 yıldır katıldığını, bu yıl ise davet edilmediğini belirten sanatçı Coşkun Göğen, "Ters kroşe yemiş gibi oldum" dedi.

GÖĞEN'İN ALTIN PORTAKAL BURUKLUĞU
GÖĞEN'İN ALTIN PORTAKAL BURUKLUĞU Akca Halim
Bu içerik 2999 kez okundu.

Türk sinemasının 52 yıllık sanatçısı, 'Tecavüzcü Coşkun' olarak tanınan Coşkun Göğen, 25 yıldır ilk defa Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne katılmadı. Festivale neden katılmadığıyla ilgili soruya "Katılmadım, çünkü davet edilmedim. Şoktayım. Üstelik Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel aynı zamanda arkadaşımdır" karşılığını veren Coşkun Göğen, ters kroşe yediğini söyledi.

'25 YILDIR ANTALYALIYIM'

Kendisinin Altın Portakal Film Festivali'nden daha eski bir sanatçı olduğuna dikkati çeken Göğen, "Ben 52 yıllık sinema sanatçısıyım. 1989 yılından bu yana Antalya'da yaşıyorum. Antalyaspor'un amigoluğunu da yapıyorum. 1989 yılından bu yıla kadar tam 25 yıldır da kesintisiz olarak her yıl Altın Portakal Film Festivali'ne katıldım. Ama bu yıl bilmediğim bir nedenle davet edilmedim. Şoke oldum. Sadece ben değil, birçok sinemacı arkadaşım da şoke oldu" diye konuştu.

'ALTIN PORTAKAL SİYASET ÜSTÜDÜR'

Festivalde en fazla ilgi gören sanatçıların başında geldiğini aktaran Coşkun Göğen, "Ben de hayranlarımla bir araya gelmek isterdim. Bunun için çok üzgünüm" dedi. Davet edilmediği için bu yılki festivale katılamadığını söyleyen Göğen, "Ben Altın Portakal'ı siyaset üstü gören bir sanatçıyım. Bu nedenle belediyeyi hangi siyasi parti kazanırsa kazansın ideolojik bir ayrım gözetmeden festivale katıldım" diye konuştu.

'HİÇ ÖDÜL DE ALMADIM'

52 yıllık sanat hayatı boyunca kendisine Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde hiç ödül de verilmediğini belirten Coşkun Göğen, "Canları sağ olsun" dedi. Göğen, festivale davet edilmeyince Adana'ya gittiğini de sözlerine ekledi.

 

 

Antalya Altın Portakal Altın Portakal Film Festivali Coşkun Göğen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü