Advert
Advert
Hız Butonları hiç şık değil
Halim AKCA

Hız Butonları hiç şık değil

Bu içerik 474 kez okundu.
Bucak’ın her sokak kavşağına konulan hız kesiciler hiç şık değil. İlçemizin hemen hemen her sokağına girildiği zaman yol üstünde mutlaka hız kesici butonlar bulunuyor. Köşe başında evi olan Ali amca belediyeye müracaat edip “ya buradan arabalar hızlı geçiyor şu hız kesicisinden koyamaz mıyız” diyor. Belediye de halk istiyor deyip hemen hız kesici butonlarının çivilerini asfalta çakıyor. Bir kişi memnun olacak diye yüzlerce  kişinin istemediği şeyi yapıyor.
Hız kesici butonlar konulmasın demiyorum, okul yakınlarına, okula geçiş noktalarına konulabilir. Ama Düşünün sanayi yolunda 5 tane hız kesici buton bulunuyor. Yaklaşık 300 metreye bir hız butonu bu kadar da fazla. Bence bu hız butonları minimum seviyeye indirilmeli. Çünkü çok sert olan bu butonlar araçlara büyük tahribat verdiği gibi sağlık açısından da büyük tehlikeli. Düşünün gerek normal yol akışı esnasında yada acil durumlarda araç içerisinde hamile birisinin olduğunu, yaralı birisinin olduğunu, ameliyatlı birisi olduğunu ve hatta ambulanslardaki hastaları bile çok hırpalıyor. Büyük ıstırap veriyor. Ben haber için ambulansı çok takip ettim. Devlet Hastanesinden kalkan bir ambulans, hava ambulansından alacağı hastayı   stadyuma gitmek için Süleyman Demirel Bulvarını kullanıyor. Pazar Pazarından geçip ara sokaklardan stadyuma ulaşıyor. Çünkü Sanayi yolundan gitmiş olsa getireceği yada götüreceği hastayı hız butonlarından geçerken öldürecek.  
Artık Bucak Belediyesinin her ağızdan çıkan sese kulak verip birkaç kişiyi memnun edeceğim derken konulan hız butonlarının olumsuzlukları da düşünülerek gerçekten ihtiyaç noktalarına konulmasını iyi değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum.    
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı