BUCAKLI KAYMAKAM
Halim AKCA

BUCAKLI KAYMAKAM

Bu içerik 515 kez okundu.
BUCAKLI KAYMAKAM
Geçen cumartesi günü Bucak Öğretmen evinde Bucak Organize Sanayi ikinci kısım toplantısı yapıldı. Mutlaka böyle bir toplantıya ihtiyaç vardı.
Çünkü Organize Sanayi Bölgesinin ikinci kısmı için istimlak edilen, taahhütlü arsa değişimi gibi konularda piyasalarda usulsüzlük, yada firma kayırma gibi konular kulaktan kulağa fısırtı gazetesi gibi yayılıyordu. Fısıltı gazetesinin sesini kesmek gerçekleri anlatmak ve aktarmak için bence bu toplantı çok güzel ve zamanında yapıldı.
Başlıkta da yazdığım gibi Bucak Kaymakamı Sayın Osman Hacıbektaşoğlu gerçekten bir Bucak’lı, gibi hareket ederek iki saatin üzerinde yatırımcılara Organize Sanayi Bölgesi ikinci kısmındaki parsel tahsisleri hakkındaki bilgileri satırı satırına anlattı. Hiçbir detayı atlamadı. Tarafsızlık, dürüstlük ilkesi ile, işin içine yalan dolan ve yapılamayacak vaatlerde bulunmayarak dik duruşunu gösterdi. Dik duruş derken, herkese kapısının açık olduğunu, firmanın büyüklük ve küçüklüğüne bakmadan yatırımcıya cesaret verdi.
Şüphesiz Organize Sanayi Bölgesinin ikinci kısım parsel tahsisatlarında parası olana yada, parası çok olana parsel değil, hemen yatırıma yönelecek firmalara ve özelliklede yerli yatırımcılara parsel tahsisatını belirlenen bedel üzerinden satışı da çok önemli bir karar. Burada amaç Organize Sanayi Bölgesinden ileriki yıllarda yatırım için parsel alımı değil, parseli alan firmanın bir yıl içerisinde proje, iki yıl içerisinde de fabrikasının inşat makine yerleşiminden sonra hemen faaliyete geçerek hem Bucak hem de ülke ekonomisi için büyük girdi ve katkı sağlayacak.
Ayrıca Organize Sanayi Bölgesi ikinci kısmından yerli yatırımcıya  parsel tahsisatı, Organize Sanayi Bölgesi dışında faaliyet gösteren ve gerek yer, gerekse fabrika darlığı yüzünden tam kapasite ile çalışamayan firmalar içinde büyük fayda sağlayacak.
Kısacası Organize Sanayi Bölgesinde Bucak’lı yatırımcıya öncülük veren müteşebbis heyeti, Bucak Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Kaymakam Sayın Osman Hacıbektaşoğlu ve yönetiminin başarılı çalışmalarından dolayı kutlamak gerekiyor.
Tabi ki bu tür projelerde memnun olan yada olmayanlar çıkacak, eleştirenlerde olacak. Fısıltı gazetesinin yayanını kesmek için bu tür geniş kapsam ve katılımlı toplantıların sık sık yapılması gerçeği tek kişiye değil çoğul kişiler ile paylaşılması olası söylentilerin önünü kesecektir.        
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı