Tanıtımın Gönüllü Elçileri
Halim AKCA

Tanıtımın Gönüllü Elçileri

Bu içerik 514 kez okundu.
Özellikle son bir yıldan bu tarafa Burdur, Bucak ve ilçelerinin tanıtımını yapan bir avuç insan topluluğu var. Gönüllü tanıtım elçileri kendilerine bir de dernek kurdular. Peki kim bunlar, bunlar Bucak Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (BUFAD).
Bu gönüllü tanıtım elçilerinin hemen hemen hepsi öğretmen. İlçemizde değişik okullarda çalışıyorlar. Tatillerini ise Burdur’un Bucak’ın ve diğer ilçelerin fotoğraf sanatında görüntülemeye çalıştıkları dağ taş, ova dere hiç durmadan geziyorlar. Bu gönüllü tanıtım elçilerinin yaptıkları çalışmaları belki çoğumuz bilmiyor ama, tüm Burdur’u ve ilçelerini özelliklede Bucak’ın tanıtımına büyük katkı sağlıyorlar.
Hani bir yabancının sözü vardır. “100 liranın 99 lirasına reklam 1 lirasına yatırım yaparım” diyen. Gerçekten çok doğru. Malı üretmek kadar tanıtımı yapmakta çok önemli. Gerçi bunlar üretilen malı değil ama Burdur ve ilçelerinin tanıtımında, sosyal etkinliklerde büyük katkı sağlıyor. Çektikleri her kare fotoğraf Burdur’u ve ilçelerini tanımayanlara referans oluyor. Tıpkı bu ay Anadolu Fotoğraf Dergisinde Burdur’un tanıtımı gibi. Ayrıca Türkiye ve Uluslar arası yarışmalara katılıp bir fotoğraf karesinde Burdur’un tanıtımını sağlıyorlar.
Hiç bir ticari düşüncesi olmayan, hatta dağ taş, ova bayır gezerken ceplerinden harcadıkları giderleri bile düşünmüyorlar.
 
Ben bir gazeteci olarak tanıtımın ne kadar önemli olduğunu çok iyi bilirim. Burdur ve ilçelerinin Bucak’ın tanıtımını yapan bir avuç gönüllü tanıtım elçilerini kutlamak istiyorum. Bu tanıtım elçilerine sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum. BUFAD’ın daha aktif çalışmalar yapabilmesi için en azından bir ofislerinin olmasını düşünüyorum. Ama kendilerinin imkanları ile  bunu yapabileceklerini de tahmin etmiyorum.
Bir avuç gönüllü tanıtım elçilerini çoğaltmak, onlara daha iyi imkanlar sağlayabilmek için belediye den, kaymakamlıktan yada başka bir kurum aracılığı ile bir ofis sağlanabilir. Bunu da sayın Kaymakamımız Osman Hacıbektaşoğlu yada Belediye Başkanımız Ramazan Ayaz’ın seve seve yapabileceğini düşünüyorum.
İnşallah böyle bir imkanın sağlanması ile ilçemizin tüm ileri gelenleri ve fotoğraf sanatına gönül verenleri bir bardak akşam çayında görmek isterim. İnşallah bu ofise bir an önce kavuşurlar. Onların yaptığı fedakarlıklar da böylece ödüllendirilmiş olur.     
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı