Advert
Advert
Bucak Fakülte İstiyor
Halim AKCA

Bucak Fakülte İstiyor

Bu içerik 411 kez okundu.
Son on yıl içerisinde Bucak’ta Eğitim Gönüllüleri yılı olmuştur. Bu zaman zarfı içerisinde Bucak hayırseverlerin katkısı ile çok sayıda okula kavuşmuş. Yüksek Okuldan tut, ilköğretimine kadar hangisinin levhasına baksan mutlaka bir hayırseverin ismi bulunuyor.
Ben bir gazeteci olarak siyasilerden beklentim, Başbakandan beklentim Bucak’a mutlaka ve mutlaka bir fakülte açılması gerekiyor. Bucak’ta fakülte sözü verilmesi halinde bir yıl gibi kısa sürede bir eğitim gönüllüsü iş adamlarımızın bir yıl gibi süreçte mutlaka bir okul binasını tamamlayarak Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin hizmetine vereceğine inanıyorum.
Bucak kabuğunu yırtmış bir ilçe her geçen gün sanayide büyük adımlar ile ilerliyor.Büyük hamleler yapıyor.  Sanayide hızlı şekilde ilerleyen Bucak’a bir mühendislik fakültesinin yakışacağını düşünüyorum. Üstelik Bucak’ta bulunan yüksek okullarda taşlar yerine oturmuş durumda. Eğitimcisi, eğitim görevlisi sıkıntısının birkaç takviyeler ile çözüleceğine inanıyorum.
Diyorum ki haydi Bucak siyasetçisinden, esnafından, basınından,sivil toplum örgütlerinden ayağa kalkıp 29 Ocak’ta Burdur’a gelecek olan Sayın Başbakan Recep Tayip Erdoğan’dan bir fakülte isteme zamanı geldi. Hatta geç bile kalındı. Bucak Tek yürek, tek yumruk olmalı Sayın Başbakan Recep Tayip Erdoğan’dan mutlaka ve mutlaka bir fakülte sözü alınmalıdır. Bucak çok şey istemiyor, Bucak hakkını istiyor, Bucak Fakülte istiyor. Tek istek “FAKÜLTE İSTİYORUM” sözü olmalı.
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı