Advert
Advert
Bucak Beklentisini Alamadı
Halim AKCA

Bucak Beklentisini Alamadı

Bu içerik 462 kez okundu.
Cumartesi günü Burdur’a gelen Başbakan Recep Tayip Erdoğan Cumhuriyet Meydanında toplu açılışlar yaptı. Halka hitap etti. Daha sonra Burdur’daki çeşitli incelemelerden sonra Bucak’a gelen Başbakan Recep Tayip Erdoğan Cumhuriyet Meydanında halka hitap etti.
Cumartesi günü Burdur’a 6 bakan ve milletvekilleri ile çıkarma yapan Başbakan Recep Tayip Erdoğan Cumhuriyet Meydanında toplu açılışların açılışını yaptı. Toplu açılışta birkaç yerin çanlı olarak açılışını gerçekleştiren Başbakan Erdoğan ve Bakanlar 49 mu? Yoksa 66 mı tesisin açılışını yaptı.
Her şeyden önce 49 mu? 66 mı? Sorusunu neden bilmeden yazıyorsun diyen okuyucularımız mutlaka olacak. Başbakan Burdur’a geleceğinde belediye hoparlörlerinden 66 yerin açılışını yapacağı ilan edilmiş, Başbakan Erdoğan ise halka hitaben yaptığı konuşmada 49 yerin açılışını gerçekleştirdiğini ifade etti. Tabi ki açılışı yapılacak bu yerlerin listesi daha önceden Başbakanlık yada Burdur Ak Parti teşkilatınca basın mensuplarına iletilse idi belki bu tereddüttü şimdi yaşamış olmayacaktık. Önemli olan 49 yada 66 tesis açılışı önemli değil. Sonuçta törenle açılışlar yapıldı.
Şunu özellikle belirtmek istiyorum. Yazımda kesinlikle ve kesinlikle ayrımcılık gibi düşünülmesin Burdur yada Bucak ayrımcılığı gibi. Ben Burdur’a yapılan yatırımları il bazında olduğu için fazla takip etme imkanımız olmadığı için bilemiyorum. Eksik yada fazla söz söyleyip yanıltmamak için Bucak’tan bahsetmek istiyorum.
Bucak yıllardan bu tarafa gözle görülür hissedilir yatırımlarını alamadığını düşünüyorum. Tabiki hiç yatırım da yok demiyorum. Gözle görülür hissedilir diyorum. Şimdi burayı okuyan bazı okurlarımız “ya işte Adliye Binası yapılıyor ya?” sorusunu sorabilir. Bucak 1926 yılında ilçe olmuş 85 yılda bir Adliye Binası yapılması sizce çok mu?. Duble yollardan bahsediliyor. Duble yollar yap boz tahtası gibi oludu. Yeni yapıldığı yıldan bu tarafa defalarca yapıldı bozuldu. Yapan firmalara bir zorunluluk getirilmedi. Her hangi bir ürünü alsan bile en az 2 yıl garantisi oluyor. Ya duble yollar….
Sonuçta Başbakan Recep Tayip Erdoğan açılışları gerçekleştirdi. Yeni yapılacak bir hizmet, yeni yapılacak büyük bir atağın müjdesini vermedi. Bucak için beklentileri karışlamadığını düşünüyorum. Belki de ileriki günlerde bir müjde verecek olabilir.
BAŞBAKAN BUCAK’A NEDEN GECE GELİYOR
Yerel seçimlerde yine Başbakan Erdoğan Burdur’a geliyor. Arkasından Bucak’a da geleceği açıklanıyor. Başbakan hava karardıktan sonra Bucak’a geliyor yine Cumhuriyet Meydanında halka hitap ediyor. Bucak halkı verdiği sözle Ak Parti Belediye Başkan adayı Ramazan Ayaz’ı belediye başkanı olarak seçiyor.
Yine Cumartesi gününe baktığımız zaman Başbakan yine Burdur’a geliyor. Arkasından Bucak’a saat 16,30 da geleceği açıklanıyor, ilanlar yapılıyor. 16,30 da 3 derce soğukta halk toplanıyor. Yaklaşık iki saatlik bir gecikme ile saat 18,00 den sonra gece yarısı Bucak’a geliyor.
Şimdi soruyorum neden gece?. Başbakan Bucak’a neden gece geliyor. Bucak yerel seçimlerinde oyu Ak Partiye verdi. Bucak Halk oylamasında evet i çıkardı. Söylemesi tabir ise Burdur’u kurtardı evet dedi. Başbakanın kendi söylediği gibi “Bucak halk oylamasında görevini yaptı” dedi. Peki neden gel geçir gibi geceleri geliniyor. Bundan sonra Başbakan’ı Bucak gündüz bekliyor, gündüz görmek istiyor. Sakın programı yoğun cevabı kurtaramaz. Çünkü Bucak küçük bir yer, küçük bir ilçe değil. Bucak sanayi kenti.   
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı