Karayolları Daha Niye Bekliyor
Halim AKCA

Karayolları Daha Niye Bekliyor

Bu içerik 536 kez okundu.
Geçen Cuma günü Antalya Burdur karayolunda ilçemizin Çamlar altı mevkiinde gencecik bir fidan hayatının baharında acı bir kaza ile yaşama gözlerini kapattı.
Bucak Türk Telekom şefliğini yapan Talha Çalışkan hayatının baharında henüz 28 yaşında iken trafik canavarına teslim oldu. Bu kaza sonrası evlerde, kahvehane ve pastanelerde internet haberlerinde yorumlar yapıldı. Hız ele alındı, kamyoncu orada ne yapıyordu, neden dönüyordu denildi, neler neler söylendi.
Özelikle Seydiköyden Bucak’a gelirken Çamlaraltı rampasını aşan her araç ister istemez hızlanıyor. Çamlar altı mevkiinde çok kaza oldu, ölümlü, yaralamalı, maddi hasarlı. Bence bütün bunları karayolları görmezlikten geldi. Çünkü burası bölünmüş bir yol. Bu yolun orta refüjleri bu güne kadar kapatılmalıydı. Bence ivedilik derecesi bulunan yerlerden birisi idi. Sık sık polis telsizlerine bu yolda araçların hız yaptığı, motosikletlerin yarış yeri olarak kullandıkları bir saha konumuna gelmişti.
Çamlaraltı bölgesi çok tehlikeli bir bölge, Orman Deposu olsun, kent ormanı çıkışı olsun, baraj kıyısındaki bölgede mermer atık bölgesinden çıkan kamyonlar olsun hepsi bir risk, hepsi her an kazaya davetiye idi.
Sevgili Talha mekanı cennet olsun ama!, kazayı yorumlayanlar, “Ya işte o kamyon aradan nasıl döner, o kamyon oradan dönmemeliydi” gibi sözler sarf edildi. Peki bu kamyon uçacak mıydı?, sen olsan, ben olsan da oradan dönüp orman deposuna yükünü boşaltacaktın. Peki rahmetli Talha’nın suçu ne, o hayatının baharında trafik canavarına teslim oldu. Bence onda da bir kusur yok. Onunki bir şanssızlık,
Peki, bölünmüş yol olan bu yolun orta refüjleri kapalı olsaydı ne olurdu?. Sizce bu kamyon buradan dönebilir miydi?, O zaman Talha bu kamyona çarpar mıydı?.  Siz karar verin.
Çamlaraltı bölgesinde olan kazalara rağmen, ölümlü ve maddi hasarlı yaralamalı kazalara rağmen hala hiçbir girişim yok. Ben sadece ve sadece şu soruyu soruyorum. Karayolları Daha Neyi Bekliyor?. Tedbir alınmadan daha birkaç can daha alınsında adı kader olsun diye mi?. Bilemiyorum.     
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 394. Sayı
Akca Gazete 394. Sayı
Akca Gazete 393. Sayı
Akca Gazete 393. Sayı