Trafik Denetimleri Şart
Halim AKCA

Trafik Denetimleri Şart

Bu içerik 568 kez okundu.
Bu gün çok sayıda okuyucumuzdan mail ve eleştiri yazıları aldım. Hepsini okuduğumda ve dinlediğimde gerçekten haklı.
Hemen hemen herkes bir noktada birleşiyor. Bucak’ta trafik denetim eksikliği, Bu eleştiriler bu gün Süleyman Demirel Bulvarında olan kaza ile iyice tetikledi. Çünkü 28 yaşında gepe genç ekmek parasını kazanıp çorunun çocuğunun rızkını kazanmak için çalışmaya gitmek isterken kaldırımda bekleyen mermer işçisi Aydın Akyüz’ün ölümü buna ders olmalı.
Bucak gerçekten trafik yoğunluğu olan, park sorunu olan bir ilçe. Bu yoğunluğa birde trafik ihlalleri geldi mi ayıkla pirincin taşını ayıklayabilirsen. Süleyman Demirel Bulvarı üzeri kırmızı ışıklar arası yarış pistine dönüşüyor. Burada bence bir eksiklik var ışıklar arası hız 35-40 Km bu hız en azından 50’ye çıkarılmalı. Çünkü 35-40 arası hız, ne ikinci nede üçüncü vites. Bence hiç olmazsa hız oranı 50’ye çıksa araçlar üçüncü viteste belli bir hızla gider hız oranları düşmüş olur.
Bucak’ta Emniyet güçleri mutlaka denetimlerini yoğunlaştırmalı. Çünkü insan canından önemli hiçbir şey yoktur. Bu gün işte Aydın ölür, yarın bir başkası, eğer bir gün bu kaza yetkililerin birisinin başına gelirse o zaman hak vermeye kalkar. O zamanda çok geç kalınmış olur.Can kimin olursa olsun çok önemli. Bucak’ta uzun zamandan bu tarafa kırmızı ışık ihlali denetlenmiyor, hızlar denetlenmiyor, hatalı parklar denetlenmiyor. Aşırı derecede trafik ihlali bulunuyor. Bu ihlallere mutlaka nokta konulmalı. Çünkü denetim olmadığı için hiç kimsenin kırmızı ışık ihlali, hız ihlali, hatalı parklar umurunda bile değil.
Trafik denetimlerine siyasilerin müdahale ettiği iddia ediliyor. Eğer böyle bir müdahale söz konusu ise bu cinayetten farklı bir şey olamaz. Polis polisliğini yaparsa hepimiz öyle rahat oluruz. Amma bu senin, bu benim, bu onun adamı olursa bu gün kaldırımda bekleyen mermer işçisi ölür, araçlar hız yaparsa yarın evlerin içerisine girer, daha neler olur neler.
Burada iki satırda biz sürücülere değinmek istiyorum. Acaba bizler niye kurallar ihlal ediyoruz, neden hız, neden kırmızı ışık ihlali, neden hatalı park ediyoruz. İllaki ikaz mı olması gerekiyor, illaki birileri uyarması mı gerekiyor, illaki polis ikazı mı gerekiyor. Bucak’ta her aracın başına bir polis düşmeyeceğine göre gelin kurallara uyalım.      
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı