Advert
Advert
Protokolde Çatlak mı var
Halim AKCA

Protokolde Çatlak mı var

Bu içerik 519 kez okundu.
5 Nisan günü Bucak Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarının kermesi vardı. Bu kermes hizmete gönül vermiş, hayıra gönül vermiş kişilerin katılımı ile oluşan bir gönül hizmeti idi. Kermesin açılışını Bucak Kaymakamı Osman Hacıbektaşoğlu yaptı. Protokol adına da sadece kaymakam ve Bucak Emniyet müdürü birde Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürü vardı.
6 Nisan günü Kaymakamlık Parkında ise yine gönülleri pırıl pırıl engelli vatandaşlara hizmet vermek için Bucak Zihinsel ve Bedensel Özürlüler ve Yaşatma Derneği kermes açılışı vardı. Kermesin açılışı sabah saat 10.00’da idi. Bucak Kaymakamı Osman Hacıbektaşoğlu her zaman olduğu gibi açılışa verilen saatte ve zamanında geldi. Ne yazık ki kaymakam geldiği zaman yine protokol adına hiç kimse yoktu. Kaymakam bey kermes yerinden gitti. Saat 11.00 civarlarında Bucak Cumhuriyet Başsavcısı ve savcı ile beraber geldi. Yine protokolden kimse yoktu kurum amiri olarak ta sadece yine Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü vardı. Kermesin açılışnı Kaymakam Osman Hacıbektaşoğlu yaptı.
Şimdi kafaları karıştıran ve ortada bir soru var protokolde çatlak mı var. Yoksa kaymakamın yaptığı açılışlar protesto mu ediliyor. Bunu ileriki günlerde mutlaka göreceğiz.
Çünkü bir yerel gazetenin yaptığı anket töreninde kaymakam gelmediği yada resmi daire amirlerine izin verilmediği için hedef tahtası gibi olmuştu. Acaba onun intikamı mı alınıyor?.
Kaymakam Cumhurbaşkanını temsil etmektedir. Bir meslektaşımız anket yapmış olabilir. Bu gayet normal bir şey. Amma bu anket resmi olmayan bir şey, resmi yollardan al kardeşim şu kişiler devlet yada hükümet kanalı ile önerilen kişiler diye önerilmemiş ki. Resmi olmayan, devlet kanadını oluşturmayan bu ankete kaymakamın gitmemesi normal bir şey. Bence hoşgörülü davranılabilinirdi. Anketi yapana da, anket törenine gitmeyenlere de saygı göstermek lazım.
Eğer sudan bahaneler ile bu senin adamın, bu benim adamım denilerek incir çekirdeğini bile doldurmayacak konular yüzünden protokolde çatlaklık olursa Bucak bunun bedelini ağır öder. Çünkü siyasi görüşü ne olursa olsun, hangi kurum amiri olursa olsun, hangi milletvekili olursa olsun eleştirsek te, övsek te Bucak’ın ihtiyaç duyduğu kişiler. İnşallah dedi kodular yalan çıkar, inşallah ben yanılmış olurum. Çünkü yine söylüyorum, hangi milletvekili olursa olsun, siyasi görüşü ne olursa olsun bizim birlikteliğe ihtiyacımız var. Kaymakam bizim Bucak’ın kaymakamı, Belediye Başkanı bizim Bucak’ın belediye başkanı, milletvekillerimiz yine bizim milletvekillerimiz.
İnşallah ileriki günlerdeki açılış ve toplumsal konularda hepsini bir arada görmekten mutluluk duyarız.     
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı