Doğalgaz Bilmecesi
Halim AKCA

Doğalgaz Bilmecesi

Bu içerik 580 kez okundu.
Bucak doğal gazı yıllarca bekledi. Yaklaşık 10 yıldır ha bu yıl ha gelecek yıl denilirken geçen yıl Mehmet Akif Mahallesinden başlanıldı.
Şimdi ise herkesin kafasında bir soru işareti. Şimdi hangi mahalleden başlanılacak. Bu konuda yeterli bir açıklama yok. Bu konu açıklanırsa herkesin kafasındaki soru işareti ortadan kalkmış olur. Yalnız doğalgazda bir gerçek var. Çalışmalar kaplumbağa hızı ile ilerliyor.
Bence doğalgazda ana halter oluşturulmalı. Örneğin Bucak Kahveler döner kavşaktan başlanılarak, Hikmet Tolunay Meslek Yüksek Okuluna kadar ve Cumhuriyet Caddesine ana halter oluşturularak ana zincir kemiği ortaya konulmalı. Hatta bu çalışma mart ayı başında başlamalı idi. Çünkü Kahvelerden Hikmet Tolunay Meslek Yüksek Okuluna kadar ana halter yaz sezonu içerisinde bitirilmesi halinde hemen arkasından karayollarınca Süleyman Demirel Bulvarı ve Hoca Ahmet Yesevi Caddesi karayollarınca asfaltlanması halinde hem halk memnun edilmiş olur, hem de yolların bozukluğundan çilekeşlik çekilmemiş olunurdu. Üstelik iş yerlerine alınan doğalgaz rahatlığı evlere alınmasında da tereddütler ortandan kalkmış olurdu.
Kahveler Döner kavşaktan Hikmet Tolunay Meslek Yüksek Okluna kadar oluşturulan ana halterden ise hangi mahalleye doğal gaz dağıtımı verilecek ise o kadar da kolay olacağını düşünüyorum.
Benimki kesinlikle bir eleştiri değil, belki işin farklı boyutları vardır, bilmediğimiz yönleri vardır, açıklama yapılıra da seve seve yayınlarız.   
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı