Herkes Görevini yaptı
Halim AKCA

Herkes Görevini yaptı

Bu içerik 1001 kez okundu.
Bir önceki köşe yazımda Kestel Köyünde meydana gelen cinayette jandarma tarafından engellendiğimizi dile getirmiştim. Herkes işini yapsın demiştim. Doğrusuda bu oldu.
Bu gün Alkaya köyünde meydana gelen olayda da yine konu cinayetti. Jandarma üzerine düşen görevi yapmış. Güvenlik şeridini çekmiş. Biz basın mensupları her zaman olduğu gibi olay yerine vardık. Olay yerinde İlçe Kaymakamı Osman Hacıbektaşoğlu, Cumhuriyet Savcısı ve Bucak Jandarma Bölük komutanı ve jandarma ekipleri vardı.
Olay yerine vardığımız zaman güvenlik şeridi dışarısından hiçbir basın mensubu engellenmedi. Tabi ki basın mensupları da güvenlik güçleri, jandarmayı rahatsız edici her hangi bir unsurda bulunmadı. Bulunamazda zaten. Daha doğrusu herkes işini yaptı. Savcısı, jandarması herkes üzerine düşeni yaptı. Tabi basın mensubu olarak bizde işimizi yaptık. Fotoğraf çekmemiz, görüntü çekmemiz engellenmedi. Tek kötü olay iki canın yerde yatması  idi. Olmasa daha iyi idi ama işte elimizden gelen bir şey yok.
Alkaya’da jandarmanın basın mensuplarını engellemediği için sevinmedim desem yalan olur. Çünkü olması gereken bu. Niye tartışma, niye kavga, niye kırıcılık. Herkes işini en iyi şekilde yapmak istiyor. Olması gerekende bu değil mi?.
Yinede ben olay yerinde bulunan Cumhuriyet savcısına ve Bucak Jandarma Bölük komutanı ve ekiplerine teşekkür ediyorum. Neden mi?. İşimize engel olmayıp işimizi yapmamıza yardımcı oldukları için.
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı