Advert
Advert
Türk Telekom Neden Duyarsız
Halim AKCA

Türk Telekom Neden Duyarsız

Bu içerik 794 kez okundu.
Ülkemizde hemen hemen her evde iş yerinde olmazsa olmazların başında gelen milyonlarca internet ve telefon abonesi var. Hangi internet erişimi olursa olsun, hangi telefon iletişim sistemi olsun alt yapısını Türk Telekom’dan alıyor.
İşte bu olmazsa olmazların başında bulunan internet erişimi ve telefonlar da yaşanan sık sık iletişim sorunları karşısında Türk Telekom çok duyarsız kalıyor. Tek tabanca olduğu için de müşterisini fazla önemsemediğini düşünüyorum.
Bucak’ta sık sık internet bağlantı sorunları yaşanmaktadır. Çoğu zaman sık arızalar olmaktadır. Ama Türk Telekom hiçbir açıklamaya yapmadan sesiz sedasız hareket etmektedir. Örneğin Tedaş elektrik kesileceği zaman bölge hoparlör ve basın yolu ile elektriğin kesileceğini ilan etmekte müşterisini, abonesini bilgilendiriyor. Ama Türk Telekom maalesef. Bu gün 11 şubat günü diğer il ve ilçeleri bilmiyorum ama Bucak’ta internet kabusu yaşandı. Hız oranları sıfıra düştü. Sayfalar açılmaz oldu. 4440375 numaralı Türk Telekom İnternet ulaşım numarasını aradığımız zaman Türk Telekom’un hız sınırında sorun olduğu belirtildi. Ama internete giremeyen onlarca kişi bilgisayarlarında sorun aradı, modemlerinde sorun aradı. Müşterinin mağduriyetini önlemek için Türk Telekom dan birileri en azından belediye ilan yolu ile abonesine duyuramaz mı?. Arıza olabilir haberdar edemez mi?. Misafir umduğunu değil bulduğunu yer misali, Türk Telekom da bulduğunca hizmet veriyor. Müşterinin umduğu beklentisini haberdar etmiyor. İleriki tarihlerde sık sık yaşayacağımız bu tür arızalar için yetkililer umarız biraz duyarlı olurlar.
Ayrıca yine Türk Telekom telefonları Bucak’ta ilk arama yapıldığı zaman karşıda ki telefonun meşgul gibi gösteriyor. Yada seri çevirimlerde karşı telefonun numarası ya meşgul yada bip,bip,bip sesleri ile karşılaşıyoruz. Türk Telekom özelleştirildiği günden bu tarafa galiba devletin yatırımı gibi kalmış, hızını arttıramamış. Hayati tehlike taşıyan bir durumda bir insanın bir kez telefon numarasını çevirebilecek kadar zamanı olsa, bu çevirimden de bip, bip sesi gelse bu insanın hayatından kim sorumlu olacak?.
Artık Türk Telekom seve seve yada zorla abone sistemini bırakmalı sorunlara çare aramalı duyarsızlığını bırakmalıdır. Arıza olabilir, hatalar olabilir ama müşteriyi arıza anında yada ne kadar süreceği konusunda abonesini bilgilendirmelidir.  
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı