Advert
Advert
Hatalı Parktan herkes Dertli
Halim AKCA

Hatalı Parktan herkes Dertli

Bu içerik 464 kez okundu.
Siteye bildiğiniz gibi Bucak için geçerli olmak üzere Bucak’ta hatalı parklara zamanında müdahale ediliyor mu anketi düzenledik.
Gördüğüm kadarı ile hatalı parklardan herkes dertli. İnanın okuyucularımızdan öyleyorumlar geliyor ki, siteye yorumu koyamıyoruz. Çünk hakaret dolu, çok sert yorumlar yazılıyor. Öncelikle haklı olmalarına rağmen yorumlarını koyamadığımız bu okuyucularımızdan özür diliyorum. Eğer yorumlarını biraz yumuşak ve üsluba uygun şekilde yazarlarsa seve seve yayınlanacaktır.
Yayınlanmayan yorumlar genelde emniyet güçlerini hedef alıyor. Amma ben buna katılmıyorum. Çünkü her şey polisin elinde değil. Örneğin bir iş yerine ruhsat veriyorsan, o işyerinin park durumu gözden geçirilmeli. Daha önce yaya kaldırımı olan iş yerinin önü kişilere özel yada kişiye özel iş yerlerine yönelik park haline getirirsen trafik orada sıkışacaktır. Suç burada ne sürücüye nede polise yüklenmeli. Kaldırımı park yapanlar şapkayı çıkarıp şöyle koymalı nasıl karar aldıklarını gözden geçirmeli. Açılacak olan iş yerinede ruhsat verilirken yasal prosedürlere uyup uymadığı dikkate alınmalı. Neyse!?
Yayınlanmayan yorumlar hep emniyet birimi hep polisi hedef alıyor demiştim. Suçlu hep polisi yapacağımıza birde kendimizi gözden geçirelim. Çok affedersiniz ama öyle sürücüler var ki kuş pisliği gibi araçlarını zırt park edip geçiyorlar. Önünde arkasında yanında duran aracı dikkate almayı bırak, birde yol ortasına park edip geçiyorlar. Bunlara polis mi park edin diyor?. Hayır. Hatalı park nedeniyle ceza yazılan kişiler birde hatırlı kişiler odlumu işin içine bak artık. Falan siyasetçiyi, falan başkanı, “ALO YA BANA CEZA YAZDILAR, SENİN BUNLARA SÖZÜN GEÇMİYOR MU?” , eee o kişide devreye girdimi hadi güvenlik güçleri iş yapsın. Hadi sıkı ise hatalı parklara yasal işlem yaparak cezai işlem yapsın. Sen olsan yapa bilirmisin?.
Ben tüm okuyucularımız adına şunu öneriyorum. Bırakın emniyet güçleri, polis işini yapsın. Eğer diğer olaylarda olsun, hatalı parklarda olsun polis yasal işlemi yapmalı. Günümüzün polisi bilinçli ve görevini çok iyi bilen insanlar zaten idare edilecek bir durum varsa da zorunlu hallerde idare zafiyetini kullanacaktır. Eline bir kalem bir ceza makbuzu alıp önüne gelene de ceza uygulamayacaktır. Bak o zaman trafik yoluna giriyor mu?, bak o zaman yollarda kapanma ve tıkanma olacak mı?.
Düğünlere de Müdahale edilecek
Bucak polisi son haftalarda cesaretli şekilde düğün evlerinde gelişi güzel atılan havai fişeklerin atımını ve patlatılmasını denetliyor. Bence çok güzel bir karar. Çünkü gelişi güzel havai fişek patlatılması her an bir kaza ve ölüme sebebiyet verebilir, her an bir yangın yaratabilir, en çok meraklısı olan çocuklarda yaralanma ve ölüm olayı olabilir. Acı bir olay yaşanmadan polis tedbirini almaya çalışıyor. Umarız hatırlı düğün sahipleri için yine ağalar, paşalar devreye girerek bu görevi engellemezler de polis işini yapar.
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı