Sıcak Asfalt Başka bahara mı kaldı?
Halim AKCA

Sıcak Asfalt Başka bahara mı kaldı?

Bu içerik 452 kez okundu.
Antalya Burdur Karayolu dönemin milletvekilleri tarafından 2010 yılında Kızılkaya yol kavşağına kadar yada, Dağ nahiyesine kadar sıcak asfalt yapılacağı ve 2012 yılı içerisinde tamamlanacağı belirtilmişti.
2010 yılı içerisinde o dönemin milletvekili sayın Mehmet Alp ve yine o dönemin ve bu gün hala Burdur Milletvekili olan sayın Bayram Özçelik tarafından Antalya Burdur karayolu, Burdur’dan başlayarak Kızılkaya yol kavşağı yada Dağ Nahiyesine kadar sıcak asfalt döküleceği haberlerini o yıl içerisinde defalarca haberini yapmış, müjdesini vermiştik. Sayın vekillerin açıklamalarına göre Antalya Burdur karayolu üzerine Kızılkaya yada Dağ Nahiyesine kadar olan bölümün sıcak asfaltı 2012 yılı içerisine kadar tamamlanacağı beyanlarında bulunmuşlardı.
Burdur’dan başlayan sıcak asfalt çalışmaları 2011 yılı içerisine kadar Çeltikçi beline kadar geldi. Nedense asfaltlama çalışmaları burada noktalandı. İddialara göre duble yol çalışmaları zamanında Çeltikçi belinde yeni yapılan yolun bozulmalarını üstlenen firma tarafından bozulan yolların yeniden yapma taahhütü bulunduğu ve yapmadığı için karayolları ile mahkeme aşaması bulunduğu söylentileri vardı. Eğer bahane bu ise sebep olamaz. Çünkü yüklenici firma tarafından bozulan yolun yapılmadığı bölüm ayrılarak sıcak asfalta devam edilebilinirdi. Örneğin. Sıcak asfalt çalışmaları Kuz köy’den başlanarak sürdürülebilinirdi.
Şehirler arası yolculuk yapanlar bilir. Batısından tut, doğusuna kadar; iç ana dolusundan Karadeniz bölgelerine kadar karayollarının tamamı sıcak asfalt kaplama yapıldı. Türkiye’yi mega kent Antalya’ya bağlayan ülkenin en önemli atardamarı sayılacak olan Antalya Burdur karayolu nedense bu hizmetten payını alamadı. 2010 yılında dönemin milletvekilleri tarafından defalarca basın bültenleri ile Kızılkaya yada Dağ Nahiyesine kadar sıcak asfalt yapılacak diye açıklamalar yapılmasına rağmen hiçbir şey yapılmadı. Yapılan açıklamalar sözde, verilen beyanatlar havada kaldı.
Hal bu ki sıcak asfalt yapılması için yolun alt yapı çalışması yapıldı. Şehri taşkın sulardan koruyacak kanallar yapıldı. Onaç Barajından başlayarak Organize Sanayi bölgesine kadar yol kenarına Bucak’ın taşkın sulardan korunması için tahliye kanalı yapıldı. (İçinden bir bardak su akacağını bilsem içim yanmaz!?) Bu kanal yüzünden ve bazı rantlar yüzünden Bucak’ın iki hassas giriş noktası olan Kahveler Kavşağı ve Sanayi Kavşaklarına yapılacak üst geçitler yapılması engellenmiş oldu.
Şimdi sormak istiyorum. Dönemin milletvekili sayın Mehmet Alp ağabeyimiz hadi milletvekili değil. Amma o dönemin ve günümüzün milletvekili sayın Bayram Özçelik beye “Burdur’dan başlayarak Kızılkaya yada Dağ Nahiyesie kadar olan bölgeye 2012 yılına kadar sıcak asfalt yapılacağı açıklamalarınız ne oldu?, Ne oldu da proje rafa kaldırıldı?, Vazgeçildi mi?, sıcak asfalt mı tükendi?, Üç yıl önce yapılan açıklamalar, verilen sözlere istinaden acaba şimdi de 2015 yılına mı ertelendi.
Sayın Bayram Özçelik yada siyasilerden bu konu ile bir açıklama gelirse seve seve haberini yaparız. Amma sakın asfaltın başka bir bahara kaldığını açıklamayın!      
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı