Bucak’ın cadde ve sokakları
Halim AKCA

Bucak’ın cadde ve sokakları

Bu içerik 636 kez okundu.
Bucak’ta çok sayıda kişiden eleştiri alan konuyu ele almak istiyorum. Bir hakvehaneye oturduğumuz zaman, yada esnaf esnaf ile bir mola esnasında, aracımıza bindiğimiz zaman aramızda ve özelliklede okurlarımızdan gelen şikayetin ana konusu Bucak’ın cadde ve sokaklarının çok bozuk olduğundan, tarla gibi olduğundan, lastik patlattığından tut her türlü sert eleştirileri yapıyoruz. Çoğumuzun da eleştiri kaynağı bu olduğu gibi, oklarımızı da Bucak Belediyesine çeviriyoruz.
Bence bu kadar sert eleştirileri Bucak Belediyesi ve Belediye Başkanı hak etmiyor. Çünkü Bucak’a yeni gelen bir hizmet var doğalgaz. Doğalgazın döşenmesi içinde bu yollar mutlaka kazılacak ve bozulacak. Şu anda ana halter çekiliyor. Kış aylarında ise abonelikler yüzünden kaldırımlara kadar kazılacak. Şu anda Bucak Belediyesi kanalizasyon geçen yerleri yapsa, yamasa ve hatta asfaltlasa kış ve bahar yağmurları ile tekrar bozulacak. O zaman daha kötü olduğu gibi birde edilen masraflar havaya uçacak. Bu paralarda hepimizin cebinden çıkıyor.
Benim şahsi fikrim bence Bucak’ta neresi olursa olsun asfalt çalışmalarına zorunlu hal olan yerler hariç gelecek yaz sezonuna kadar ara verilmeli. Yalnız doğalgaz ile ilgili yapılması gereken bir işlem var. Hangi iş merkezi olursa olsun, hangi ev olursa olsun doğalgazın geçtiği yerlerin doğalgaz boruları binaların girişine kadar mutlaka çekilmeli. Hatta bu zorunlu hale getirilmeli. Çünkü gelecek sezonki asfaltlama çalışmalarında asfaltı kazanlar küçük oranda yol bozma parası ve harcırah ödese de bence anlamsız. Çünkü bozulan yol belediyenin değil hepimizin. Tekrar kazılmamalı, yamanmamalı. Bence belediye bu konuya biraz hassa olabilir. Doğalgazı alacak binaların girişine kadar Kazımlardan para bile alınmamalı. Cadde ve sokakların asfaltlama zamanına kadar bir tarih belirlenip bu tarihten sonra yolu kazacaklara öyle 300-500 değil adam akıllı 2 bin beş yüz, 5 bin arasında bir rakam konulmalı ki bakın o zaman durum değişiyor mu?.
Bu yıl doğalgaz çalışması yapılan yerler asfaltlanması yada yamanması halinde kış aylarında yağışlar ile bozularak oturacaktır. Bozulan yerlerin üzerinden bir kış geçmeli ki gelecek yıllarda yapılan asfalt daha sağlam olsun. Benim görüşüm Bucak Belediyesini ve Belediye Başkanı Ramazan Ayaz’ı eleştirmeyi bir yıl erteleyelim derim.     
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı