Ak Parti Girmeden Kazandığı seçimi riske attı
Halim AKCA

Ak Parti Girmeden Kazandığı seçimi riske attı

Bu içerik 521 kez okundu.
Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerde yaklaşık dokuz ay önce Ak Parti ilçe Başkanlığına getirilen kısa sürede yıldızı parlayarak Ocak ayı içerisinde ilçe başkanlığından istifa ederek Burdur’dan milletvekili adayı olduğunu açıklayan Süleyman Mutlu partili partisiz siyasette çok sayıda kişinin gönlünde yer etmişti.
Şüphesiz Burdur ve Bucak’tan Ak Parti milletvekili adayları çok değerli insanlar. Tartışılması bile söz konusu olamaz. Ama yapılan haber ve yorumlarda Süleyman Mutlu çok öne çıkmış sivrilmiş görülüyordu. Süleyman Mutlu Burdur Milletvekilliği için ikinci sırada bile olsa çoğu kişilerce seçim öncesi milletvekili sayısı verilmişti bile Ak Parti 2 CHP 1. Ak Parti Genel seçimlere girmeden bile seçim öncesi seçimi kazandığı belirtiliyordu. Şimdi Ak Partinin birinci sıra adaşı şüphesiz çok açık şekilde belli, ama ikinci sıra artık çok çok önemli.  
Ama şimdi rüzgar değişti. Tabi Ak Partinin Burdur milletvekili adayı sıralaması ne olacak bilinmiyor ama, şimdi MHP’nin milletvekilliği sıralaması da çok önemli.
Bucak MHP açısından geçmişte zemin oluşturmuş bir ilçe. Köylerde MHP sempatizanlığı her geçen gün artıyor. MHP’nin çok iyi bir milletvekilliği aday sıralaması Burdur’da dengeleri bozar. Üç parti de birer milletvekili çıkarabilir. Yada kıl payı kaybedilebilir. Tabi parti içerisinde çalışmış MHP adayları arasında bir kopma, sürtüşme, küskünlük ve bencillik olmazsa. Eğer MHP milletvekili çıkarmak istiyorsa aday adaylığı öncesi bütün bunların aşılması gerekiyor.
Gerçi önümüzde yaklaşık beş aylık bir süreç var. Bu süreç çok uzun. Bu zaman zarfı içerisinde partilerin milletvekilliği sıralamaları başta olmak üzere, adayların seslerini duyurma, fikirlerini çok iyi tanıtma ve güven verme gibi konular çok önemli konular.  
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı