Advert
Advert
Bulvar kamyonlara kapatılmalı
Halim AKCA

Bulvar kamyonlara kapatılmalı

Bu içerik 507 kez okundu.
Hepimizin bildiği gibi, şehir içinden başlayıp kahvelere kadar süren Süleyman Demirel Bulvarında çok yoğun bir trafik yoğunluğu bulunmakta. Bu yoğunluğun düşürülmesi için Süleyman Demirel bulvarı kamyon girişlerine kapatılmalı.
Süleyman Demirel bulvarında trafik yoğunluğu nedeniyle kesinlikle kamyonlara kapatılmalı. Çünkü, özellikle Kahveler girişinden Emniyet Müdürlüğü’ne kadar bulvar üzerinde gidiş dönüş yetişen çınar ağaçları yolun her iki yönünü de nerede ise yolun ortalarına kadar kaplıyor. Bulvar üzerinden giden kamyon ve tırlar bu ağaçlara sürtmemek için yolun genelde sol şeridin de seyir ediyorlar. Ağaçlara sürtünmemek için yolun sol şeridinden giden kamyon ve tırlar küçük otomobil türü araçlara yol vermeyince yol boyunca hem uzun araç kuyrukları oluşuyor, hem de zaman zaman tartışmalara neden oluyor.
Yaklaşık bir yıldır kapalı olan Turba yolunun asfaltlanması ile bu yol çok güzel oldu. Kamyon, tır ve ağır vasıtalar Turba Yolu ve Sanayi yoluna kaydırılması daha iyi olacağı  kanaatindeyim.
Ayrıca yine Süleyman Demirel Bulvarı üzerinden döner kavşağa kadar olan bölümde orta refüj yükseltilmeli. Orta refüj parka taşları çok alçak olduğu için yayalar yolun her tarafından gelişi güzel atlayarak zaman zaman yaralamalı kazalar oluyor. Can ve mal güvenliği açısından Kahvelerden başlayarak, döner kavşağa kadar belirli yerlere yaya geçidi konularak yaya olarak atlanmayacak yükseklikte, orta refüj parke taşları göze hoş gözükecek kiremit rengi tuğlalar ve parka kaldırım taşları ile yükseltilerek ilçenin sembolik renklerine göre boyanabilir. Tabi taktir yine yöneticilerimizin, beklide böyle bir çalışmaları olabilir. Orta refüj çalışmaları kış aylarında tamamlanması halinde, iki refüj örgü taşları arasındaki bölümler bahar aylarında çimleme ve rengarenk çiçek dikilmesi halinde göze daha hoş gözükerek Bucak’ın girişi yerli ve yabancı konukların hafızalarında kalıcı bir etki yaratabilir.        
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı