Advert
Advert
Hatalı parklara ne zaman dur denilecek
Halim AKCA

Hatalı parklara ne zaman dur denilecek

Bu içerik 646 kez okundu.
Bucak ilçesinde her geçen gün süren hatalı parklara Bucak Emniyet Müdürlüğü duyarsız kalıyor.
Bucak’ta Başta ana yollara gelişi güzel park edilen araçlar hem trafik akışını olumlu yönde etkilerken, hem de araç sahiplerini zor durumda bırakıyor. Her geçen gün hatalı parklar artıyor. İlçeye açılan AVM ne ruhsat verilirken park yeri olup olmadığını görmezlikten gelinirken ilçede trafik sıkışıklığı daha da artıyor.
İlçe Trafik Komisyonu ilçedeki park sorununu gözden geçirmeden yaklaşık bir yıl önce kapattığı ana kavşaklar yüzünden araç trafiğini çeşme keşe döndürüyor.
Yaklaşık bir yıl önce Başta İlçe Emniyet Müdürü Yunus Avcı’nın önerileri doğrultusunda ilçenin kuruluşundan bu tarafa var olan ve Hükümet girişi ve Hastane yolu olmasına rağmen kapatılan kavşak ulaşımı olumsuz yönde etkiliyor.
Ayrıca Kavşağı kapatıp, Mutlu İş Merkezi önüne açılan park cep toplumu değil kişileri düşünülerek yapıldığı ön plana çıkıyor. Ayrıca Bu iş merkezine açılan alışveriş merkezi ve iş merkezine gelenler araçlarını gelişi güzel yol kenarına park etmesi üçgen kavşakta kırmızı ışıkta trafik akışını olumsuz yönde etkiliyor.
Üçgen kavşaktan Hükümet girişi, hastane Caddesine kadar olan ışıkların yakın olduğunu dikkate alarak kavşağı kapatan yada kapattıranlar acaba kırmızı ışıka kaç metre kala park yapılmaz sorusunu nasıl cevaplayacaklar. Şüphesiz burada çifte standart bir hizmet görülmekte. Benim bildiğim kadarı ile kırmızı ışığa kadar 30 ile 50 metre arasında park yapılamaz. Madem  ki kırmızı ışığa 30 ile 50 metre arası park yapılamıyorsa trafik akışını iyice sıkıştıracak ve yoğunlaştıracak park cepkeni neden açılıyor. Park cepkeninin hemen arkasına iki sıra parklara neden müdahale edilmiyor?
Aynı durum ve sıkıntılar son açılan Alışveriş Merkezinde de aynı. Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde bulunan iki kırmızı ışık ortasına açılmasına izin verilen alışveriş merkezi hem Yıldız Market yanındaki kavşağı hem de Hükümet çıkışındaki kavşak arasında parklar kurallara uygun mu?.  
Bucak Emniyet Müdürlüğünü hatalı parklara karşı daha duyarlı olmasını Belediyenin ise bir an önce açılış ruhsatı verdiği alışveriş merkezlerinin park yeri göstermeleri konusunda en kısa sürede çözüm araması gerektiğini düşünüyorum.
Yukarıdaki yazımı dün yayına koyduğumdan dolayı ve okuma oranı olduğu için yazı içeriğinde değil, bir düzeltme eklemek istiyorum. Yaptığım araştırmalar sonucu Kırmızı ışıklara araç park etme mesafesinin 5 metre olduğunu öğrendim. Yanlış bilgi aktarmak ve yanıltmak istemediğim içinde düzeltme koymayı uygun gördüm.     

    
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı