Yeni yapılan Emin Gülmez binası
Halim AKCA

Yeni yapılan Emin Gülmez binası

Bu içerik 523 kez okundu.
Daha önceki haberlerimizde defalarca Bucak Fakülte İstiyor diye haberler yaptık, yorumlar yazdık. Hatta Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Burdur ziyareti öncesi seslendik.
Çok sayıda okuyucumuzdan, eğitime gönül verenlerden, eğitimcilerden tebrik ve teşekkür telefonları ve ziyaretleri aldık.
İzlenimlerim doğrultusunda Bucak’lının sabırlı bekleyişi var. Bucak’lının beklentisi var. Sözün özü Bucak’lı artık Fakülte istiyor. Fakülte çığlığı sesini her kesim duydu. Duymayan bir kesim var. Kulağını kapatan bir kesim var. Daha doğrusu duyup ta duymazlıktan gelen bir kesim var. Bu kesim de siyasi kesim. Kim mi bunlar. Bunlar siyasi partilerin Burdur teşkilatları. Başta ana muhalefet, Cumhuriyet Halk Partisi il ve ilçe teşkilatı, Milliyetçi Hareket Partisi il ve ilçe teşkilatı neredesiniz. Başka siyasi konularda boy boy siyasi propagandalar yaparken bu konu ile her hangi bir açıklama yaptınız mı? Eğer yaptınız ise bende sizler gibi ya duyup ta duymazlıktan geldim, yada duyamadım.
Başta Bucak’lı ve Burdur’lu sivil toplum örgütleri ve başkanları ya sizler, sizler neredesiniz. Tabi ki sizlerde duymadınız. Yada duymak istemediniz. Artık sizlerde duyun ki en azından haftada bir Bucak’a Fakülte mutlaka yapılmalı yada yapılmamalı sözünü dile getiriniz. Hiç olmazsa renginizi öğrenmiş oluruz.
Gelelim iktidara; iktidar partisi Ak Partili milletvekilleri, Bucak’ın Fakülte beklentisini sizde duymadınız değil mi?. Artık Bucak’a bir hizmet verin. Artık Bucak’a kalıcı bir kazık çakın ki o kazık sizlerin yaşamında ve sonrasında Bucak’lı falanca yaptırmıştı desin.! Avrupa Birliği Hibe Projeleri kapsamındaki hizmetleri ısıtıp ısıtıp artık hizmet yapılıyor gibi önümüze koymayın. Gereksiz hizmetlerle Bucak’lıyı oyalamayın. Keşke Antalya – Burdur karayolu boyunca Organize Sanayi Bölgesi karşısına kadar yaptırılan, olmayan taşkın sularından koruyacak kanallar yaptırılacağına, olmayan taşkın suları için derelere drenaj kanalı yaptırılacağına Bucak’a bir eğitim yuvası Fakülte yaptırın. Daha doğrusu bir Fakülte verin. Fakülte binasını bu memlekette sizlerden cesaretli çok yaptıracak eğitim gönüllüsü bulunur. İşte size bir fırsat. Yeni yapılan Emin Gülmez Meslek Yüksek okulu binası. Bu binayı bir Teknik Fakülteye döndürün. Çünkü Emin Gülmez Meslek Yüksek Okulunda yaklaşık 300 öğrencisi bulunuyor. Ayrıca artık sizlerin destekleri ile hemen hemen 2 bin 3 bin nüfuslu ilçelere, meslek lisesi olmayan ilçelere bile yüksek meslek okulları açıyorsunuz. Peynir ekmek gibi meslek yüksek okulu açmak kolay. Haydi gelin gücünüz yetiyorsa, yüreğiniz yetiyorsa, Bucak’ı seviyorsanız, Bucak bizim için önemli diyorsanız, Bucak bunu hak ediyor diyebiliyorsanız. Emin Gülmez Meslek Yüksek Okulunu Teknik bir Fakülteye dönüştürün.
Ak Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Sayın Bayram Özçelik, Bucak’ın, Bucak’lının sizden çok şey bekleyerek TBMM gönderen Sayın Mehmet Alp ağabeyimiz artık Bucak’a Fakülte için masaya yumruğunuzu vurun ki, masadan çıkan sesler, boş lakırdılı sözler değil, Fakülte sesleri olarak yansısın. Bucak Emin Gülmez Meslek Yüksek Okulunun açılışını, Bucak Emin Gülmez Teknik Fakültesi olarak açılışının yapılmasını istiyoruz. Çünkü üç bloktan oluşan bu bina Teknik Fakülteye çok uyumlu. Eğitim alt yapısı hazır.

Eğer siyasiler bunu başaramazsa sivil toplum örgütlerine, odalara ve derneklere sesleniyorum. Gelin bir ortak karar alın. “Bucak’a Fakülte İstiyoruz” diye, boy boy afişler bastıralım. Burdur’un Bucak’ın, giriş çıkışlarına Bucak’ı seven her binanın önüne, girişine afişler asalım. Asalım ki Bucak’a gelen, Burdur’lu siyasetçilerin yapamadığını başka illerin, siyasetçilerinden parti temsilcilerinde, yöneticilerinden Bucak’a Fakülte açılmasını isteyelim.               

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 394. Sayı
Akca Gazete 394. Sayı
Akca Gazete 393. Sayı
Akca Gazete 393. Sayı