Ne Karar be, “Sigara İçene yardım yok”
Halim AKCA

Ne Karar be, “Sigara İçene yardım yok”

Bu içerik 369 kez okundu.

Antalya’nın Manavgat Kaymakamı, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Heyeti Başkanı, kaymakam Emir Osman Bulgurlu, Manavgat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının aldığı kararı açıklayarak “sigara içene nakdi yardım yapılmayacak” dedi.

Bence sayın kaymakam Emir Osman Bulgulr’lunun kararı tartışılabilir. Sigara içmeyenler kararı destekler, içenler ise karşı çıkabilir. Bence burada kaymakamın en büyük dayanağı Sayın Başbakan Recep Tayip Erdoğan oluyor. Çünkü Sayın Başbakan geçenlerde televizyonlarda nakdi yardımın evin erkeğine değil kadınlara yapacağını söylemiş, erkeğe versek sigara alır, parayı sigaradan geçirir demişti. Galiba sayın kaymakam da başbakanın taktiğini kullanır gibi olmuş. Sayın başbakanımız şimdi sürekli 3 çocuk diyor, yakında sayın bu kaymakamımız “3 çocuğu olmayana nakdi yardım yok” derse şaşmayın.

Aslında bir taraftan sayın başbakan ve kaymakama da katılmıyorum diyemiyorum. Ama bence ortada bir hata var. Zaten neden nakdi yardım yapılıyor ki; dar gelirli yada yardıma muhtaç kişilere zaten yeterince gıda ve yakacak yardımı yapılmıyor mu?, geriye ne kalıyor elektrik ve su parası, ee bunu da vakıflar ödeyebilir, giyim yarımı olarak ise para değil de giyim kuponu gibi bir şey verilebilinir. Bence nakdi yardım sadece bayramlarda yapılmalı.  

Daha bu hafta içerisinde ismini hatırlamıyorum ama bir bakanımız açıklama yapmıştı, çok sayıda kişiye yardım yapıldığını. Çok doğru. Çalışmak istemeyenler, iş beğenmeyenler çalışmayı bir tarafa bırakmış, fonlardan aldığı destek ile yaşamını sürdürüyor. Bu da genç nüfus olanları bence tembelleştiriyor.

Ama bir gerçeği de geçmemek lazım. Gerçekten yaşlı, dul, hasta, gerçekten yardıma muhtaçlar atlanmamalı, bu tür insanlara mutlaka ve mutlaka en iyi şekilde yardım yapılmalı. Unutmamak gerekiyor ki, bir gün her an bizimde bir engelli olabileceğimiz gibi, yardıma muhtaç ana düşeceğimiz zaman da olabilir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı