Oda Başkanları ne kadar maaş alıyor
Halim AKCA

Oda Başkanları ne kadar maaş alıyor

Bu içerik 4854 kez okundu.

Uzun zamandan bu tarafa bu konuyu ele almak istiyordum. Nasip bu güne imiş. Benim bir gazeteci olarak ve okuyucularımız adına bunu çok merak ediyorum.

Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve yönetimi olsun, Bucak Otomobilciler ve Şoförler Odası ve yönetimi olsun, Bucak Küçük Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve yönetimi olsun, Bucak Esnaf ve Kefaalet Kooperatifi ve yönetimi olsun başkanları ne kadar maaş alıyor ve oturumda yönetime ne kadar para ödeniyor merak ediyorum.

Çünkü bunları bağlı bulunduğu esnafların hiç bilgisi yok. Eğer bunları odalar en son alınan maaş dekontlarını gönderirlerse hem web ortamında hem de gazete ortamında seve seve yayınlar Bucak halkını da bilgilendirmiş oluruz.

BTSO’NUN SEÇİMİ 3 ŞUBAT’TA

BTSO (Bucak Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin 3 Şubat 2013 tarihinde olduğunu dün öğrendim.  Dün Bucak ve Ticaret Odası Başkanı Sayın Hasan Yalçın Meçikoğlu seçime geldikleri 14 yılın bilançosunu yayınladı, tekrar aday olduğunu ve üyelerden destek istedi;

3 Şubat 2013 tarihinde Ticaret Odasına başka aday var mı yok mu bilmiyorum. Ama bir gerçek var. Ticaret Odası ve yönetimi bu güne kadar başarılı bir şekilde çalıştı. Ülke genelindeki çalışmalarda aktif görev aldı. Bucak’ı en iyi şekilde temsil ettiğini düşünüyorum. Her şeyden önemlisi de bu güne kadar Bucak Ticaret Odası üyelerinden hiçbir şikayet gelmedi. Şikayet gelmemesini de ben şahsen şuna bağlıyorum; Bucak Ticaret Odası Başkanı ve yönetimi odadan hiç ayrılmıyor. Özellikle başkan Hasan Yalçın Meçikoğlu bu işi bir meslek edinmiş gibi. Sürekli odada duruyor. Her sorunu da anında çözüyor. Birde herkesin bildiği gibi Hasan Yalçın Meçikoğlu’nda kibir ve kabris yok. Her üyeyi çok iyi tanıdığı için adamına göre, üyeye göre şaka ve latifleri ile gönül almasını çok iyi biliyor, güler yüzlü davranıyor. Bütün bu etkenler yönetimi başarıya sürüklediğini düşünüyorum.

Tabi bunun öbür boyutunu bilmiyoruz. Başkan ne kadar maaş alıyor, yönetimdeki üyeler oturumlarda ne kadar oturum parası alıyor bilinmiyor. Yukarıda yazdığım gibi bunları da açıklarlarsa kamuoyu öğrenmiş olur.

Bucak Ticaret ve Sanayi Odası gördüğüm kadarı ile basın açıklamasında anlaşıldığı gibi elindeki  parayı çar çur etmemiş. Hedefi de büyük tutmuş. Eski belediye Kantarı yerini satın almış modern bir bina inşa etmeyi düşünüyor.

Bucak Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde başka aday olur yada olmaz bilemiyorum. Amma bu günkü yönetimin seçilmesi Bucak Ticaret ve Sanayi Odasını daha da ileriye götüreceğini düşünüyorum. En azından hedeflenen ve yeni yapılacak Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Binasına kavuşması için bir dönem daha şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Umarım seçimlere siyaset karışmaz. Politik bir seçim olmaz.      

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı