Advert
Advert
Ali Civan Başarılı mı?
Halim AKCA

Ali Civan Başarılı mı?

Bu içerik 359 kez okundu.

Bazı konu ve değerleri ele aldığımız zaman hemen hemen herkes üstün körü eleştiri yapmaya çok alışık bir toplumuz.

Nasıl mı?

Düne kadar ben dahil işin özünü bilmeden S.S Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatif Başkanı Sayın Hacı Ali Civan’ı eleştiriyordum. Herkesin düşündüğü gibi ön yargılı şekilde

“Ya kaç yıldır başkanlık yapıyor, kooperatifi çiftlik gibi kullanıyor” diyordum.

Kişileri ve kurumları anlamak için konuşmak lazım. Fikirlerini ve hizmetlerini öğrenmek gerekiyor. Yüz yüze görüşüp fikirlerini dinledikten sonra insan önyargı muhasebesinden çıkıyor. Daha sağlam değerlendiriyor.  

S.S Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi çok ortaklı büyük bir aile. Bu aileye 26 yıl hizmet veren Sayın Ali Civan ve yönetimi imkanları ölçüsünde hizmetler yapmış, kooperatif olarak defalarca Türkiye birinciliği ve Göller Bölgesi Birinciliği almış,  halen de başarılı bir kooperatif yönetimi bulunuyor. Tabi ki bu yönetimi sevmeyenler olacak, zıt görüşler olacak ve hatta kredi anlaşmazlığı ve ödememe sorunu yaşanmış kişilerce eleştiriler olacak. Bunların hepsi doğal saygı duymak lazım. .

Bence serdarın hakkı serdara deyip, hakkını yememek lazım.

Belki yönetim olarak hatalı kararlar alınmış olabilir. Kim hata yapmıyor ki?, hepimizin yaptığı bir işi birkaç ay yada yıl sonra “Keşke şunu yapmasaydım” dediğimiz zaman olmuyor mu?. 26 Yıl boyunca S:S. Bucak Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sayın Hacı Ali Civan ve ekibi demek ki başarılı bir yönetim yürütmüş ki ortakları tekrar tekrar hizmete getirmiş. Bence bunu çiftlik olarak tabir etmek hem yanlış, hem de haksızlık olur.

Hacı Ali Civan ve yönetimi başarılı mı?,

Bence başarılı.

Zaten başarılı bir yönetim olmasaydı 26 yıl seçilmesi mümkün değildi. Uzun süre görev yapması ve seçilmesi ise bence hazmedemediğimizden, yada kooperatif seçimlerinde kaybettirilmediğinden dolayı eleştirilere maruz kalınıyor.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı