Bucak’a Tramvay Yapılmalı
Halim AKCA

Bucak’a Tramvay Yapılmalı

Bu içerik 465 kez okundu.

Bucak sanayi ve nüfus potansiyeli bakımından hızla gelişen bir ilçe. Hızla geliştiği içinde gelecekteki şehir görünümü ve çevre düzeni için şimdiden tedbirler alınmalı, 15-20 yıl sonraki ihtiyaçların zemini şimdiden hazırlanmalı.

Bunun için Süleyman Demirel Bulvarı ve yolu yeniden düzenlenmeli. Toplumsal ulaşımda kolaylıklar getirilmeli. Toplumsal ulaşım kolaylığının temelinde de tramvay sistemi yatıyor.

Erkan saatte kalkanlar, işe gidenler bilir. Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde fabrikalara işe gitmek için, yüzlerce kişi servis aracı bekliyor. Bu gün için fabrikalarda çalışanların servis sorunu servis araçları ile çözülebilinir, amma gelecekte nüfus iyice arttıkça, işsizlik oranı arttıkça bu kültürün değişeceğini düşünüyorum.

Bu günkü yöneticilerimiz ve siyasiler 15-20 yıl sonrasını düşünerek yatırımlarını şimdiden başlatmaları gerekiyor.

Örneğin Şirlekten başlayan tramvay  Ersan Özay Caddesinden, Süleyman Demirel bulvarından, kahvelerden tokiye kadar bir tramvay hattı,

Yine Şirlekten başlayarak aynı güzergahtan Organize Sanayi Bölgesine kadar bir tramvay hattı olmalı.

Bu hatlara tramvay hattı çok rahat yapılabilir. Çünkü Şirlekten Ersan Özay’a kadar ve Süleyman Demirel Bulvarında biraz kaldırımlardan fedakarlık gösterilerek orta refüje yapılabilinir.

Bucak’a tramvay sistemi mutlaka getirilmeli. Çünkü hem ulaşımda, hem de şehrin görünüm açısından büyük farklılık getirecektir.

Süleyman Demirel Bulvarında doğalgaz çalışması, elektrik hattı çalışmaları ve benzeri çalışmalar yapılmadan ileriye dönük şekilde karayolları ile işbirliği yapılarak tramvay yolu alt yapısı şimdiden yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Benimki bir görüştür. Karar yöneticilerimizin, siyasilerimizin ve halkımızındır.

Tabi ki bu durumda en önemlisi de siz okuyucularımızın yorumudur. Lütfen yorumlarınız ile tramvay sistemini değerlendiriniz.        

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı