Advert
Advert
BTSO 1 Milyon 700 Bin TL nasıl birikebilir?
Halim AKCA

BTSO 1 Milyon 700 Bin TL nasıl birikebilir?

Bu içerik 483 kez okundu.

Bucak Ticaret ve Sanayi Odasını çiftlik gibi yorumlayanlar için, ben diyorum ki böyle çiftliğe can kurban!

Bucak Ticaret ve Sanayi Odasının 1 Milyon 700 bin TL biriktirdiğini odanın seçim arifesinde biriktirdiğini hepimiz öğrendik. Bucak Ticaret ve Sanayi Odasının bu kadar birikmiş parası olduğunu daha önce yönetim haricinde belki kimse bilmiyordu.

Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Hasan Yalçın Meçikoğlu seçim arifesinde yaptığı yazılı basın açıklamasında “Biz yemedik içmedik, maaş almadık, oturum parası almadık esnafımızın alın teri ile kazanıp ödediği aidatların parasını çar çur etmedik, oda imkanlarını kullanıp kendimizi bir yerlere getirmek istemedik, şan şöhret peşinde değildik” demişti.

Ben Bucak Ticaret ve Sanayi Odasının biriktirdiği bu parayı hiç kimseye sormadan şöyle bir değerlendirmek istedim. Belki eksik fazla yazabilirim. Bu bir tahmindir.

Bucak Ticaret ve Sanayi Odasının biriktirdiği paranın 1 Milyonu bence Bucak Ticaret ve Sanayi Odası başkanı ve yönetiminin almadığı para şöyle ki; mesela oda başkanı aylık 2 bin TL maaş alsaydı bu

14 yılda 168 ay eder bunun karşılığı 336 bin TL eder,

Meclisin her aylık toplantısında üyeler ortalama aylık bin 500 TL oturum parası almış olsalardı 168 ayda 252 bin TL ederdi.

Her kurumda olduğu gibi Bucak Ticaret ve Sanayi Odası bir tane makam otosu almış olsaydı araç 50 bni TL olsa her ayda ortalama 50 TL masrafı olsa toplam yaklaşık 60 bin TL aracın kendisi, günlük ortalama 20 TL yakıt parası olsaydı yaklaşık 100 bin TL yakıt parası artı şoför maaşı asgari ücretten 168 bin TL de maaş araç giderleri olarak yaklaşık 328 bin TL sadece araç gideri olacaktı.

Yani,

336 bin TL başkan maaşı,

252 bin TL oturum parası

328 bin TL araç gideri

Toplam 916 bin TL

Kısacası,  Bucak Ticaret ve Sanayi Odası başkanı ve yönetimi yaklaşık 1 Milyon TL’lik tutarı fedakârlık göstererek maaş, oturum parası almadan Ben Bucak Ticaret ve Sanayi Odasının tasarrufuna bırakmışlardır.

Ortada bazıları bir söz söylüyor,

“Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Hasan Yalçın Meçikoğlu’nun ve yönetimin çiftliği olmuş ya da olacak” propagandası yapılıyor.

Ben çok merak ediyorum Bucak Ticaret ve Sanayi Odası başkanı ve yönetimi 14 yıl boyunca 1 kuruş maaş, oturum parası ve saire bir şey almamış,

Nasıl oluyor da bu çiftlik oluyor anlam veremiyorum. Böyle çiftliğe can kurban!

Benim bu hesaplamalarım tamamıyla bir ihtimal eksik yada yüksek te tahmin etmiş olabilirim. Amma en önemlisi bence biriken 1 Milyon 700 Bin TL.dir.

Bucak Ticaret ve Sanayi Odası 14 yıl boyunca çar çur etmeden kurş kuruş biriktirdiği bu paraya Bucak Ticaret ve Sanayi Odasına bina yaptırmak istiyor.

Bence yönetim hiç durmadan, vakit geçirmeden bu binanın temelini atmalı, Bucak’lı sanayiciye, esnafa yakışır bir hizmet binası yapmalı. Hem de yapmalı ki, sanayicinin, esnafın Bucak halkının yararlanacağı bir bina olmalı. 

Çok merak ediyorum, acaba seçimlerdeki iddialı yarış 1 milyon 700 bin TL için mi? yoksa hizmet vermek için mi?, yoksa politika mı?, yoksa birileri bir makama gelip, yaptığı hataları makam ile mi örtüşürecek? hep birlikte göreceğiz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı