Advert
Advert
Seçim Anketi ve Yorumları
Halim AKCA

Seçim Anketi ve Yorumları

Bu içerik 434 kez okundu.
Şubat Ayı başlarında il ve ilçelerimizden milletvekilliği adaylığı için ismi geçenlerin küçük bir halk oylamasını gerçekleştirdik.
Bu ankete ve milletvekilliği için aday adaylığı haberlerine çok sayıda okuyucumuz, eleştirici, övücü, önerici ve hatta kızgınlıklarını belirten ifade ve yorumlarını yaptılar.
Anketimize çoğu zamanda hakaret dolusu mesajlar geldi. Bu tür yorumlara müsaade edilmedi.
Özellikle bazı okurlarımıza şunu belirtmek istiyorum. Bazı okurlarımız akcagazete’yi taraflı, birilerini kolluyor gibi ibareler kullandılar. Unutmasınlar ki böyle düşünen kişilerin bile yorumlarını kesmedik. Ip lerini gördüğümüz halde kara listeye almadık. Çünkü tarafsızlık ilkemizi koruduk. Örneğin birileri diyor ki hazım edemediği için Arsal Sarı’nın gazetesi mi, yada bu yazıları Arsal Sarı yazıyor gibi. Bu tür okuyucularımız seviyeli şekilde yorumların yorumlarına yorum yapabilirler. Herkes çok iyi bilsin ki Akca Gazete tarafsız, yansız ve seviyeli şekilde haberciliğini sürdürecek. Akca Gazete kesinlikle ve kesinlikle birilerinin Halim Akca’nın bile gazetesi değil. Sizlerin gazetesi, sizlerin sesi. Bu böyle sürecek.
Seçim Anketinin değerlendirmesine bakılacak olursa ilk üç sırayı aday adaylığı öncesi  alanlar başarılı bir çalışma yaptıklarını düşünüyorum. Umarız bunu partilerin taban ve tavanları çok iyi algılar.
Ayrıca yine bazı kişilerin eleştiri duvarı olacağım ama tarafsız şekilde yazmak zorundayım. Bucakta göze çarpan bir şey, bir faktör var. Bu faktör Arsal Sarı faktörü, Arsal Sarı partisi bile olmadan milletvekilliği aday adaylığı için büyük oy aldı. Arsal Sarı’yı belediye Başkanlığı döneminden seven ve unutmayan çok seçmen var. Eğer her hangi bir parti Arsal Sarı’yı birinci yada ikinci sırasına alırsa seçimlerden zafer ile çıkacağa benziyor.
Yine yorumlara dayanarak düşünülürse Ak Parti ve Cumhureyet Halk Partisi milletvekilliği aday adaylığı için hem adayları fazla, hem de Arsal Sarı bu partilere karşı CHP’nin birinci sıra haricinde sıcak bakmayacağını düşünüyorum.
Milliyetçi Hareket Partisi bu seçimlerde milletvekilliği aday adayını belirlerken çok titiz davranmalı. MHP aday adayları çok değerli insanlar ama, MHP 12 Haziran seçimlerinde seçime mi girmek istiyor, yada seçim mi kazanmak istiyor çok iyi karar vermeli. Tarafsız şekilde halkın nabzını tutuşumuzdan, gelen yorumlardan anlaşılıyor ki Bucak’ta MHP Arsal Sarı faktörünü iyi değerlendirir birinci sıradan milletvekilliği adaylığını gerçekleştirmesi halinde seçimin sonucu şimdiden belli olur. Burdur’dan vekil sayısı 1-1-1 olabileceğini düşünüyorum.
Bu genel seçimlerde her partinin aday adayları kalbur üstü adaylar. Bu seçim kolay bir seçim olmayacağa benziyor. Adaylıklar arasında küsmeler bile dengeleri değiştirebilecek durumda.İleriki günlerde hep birlikte göreceğiz.     
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı