4YILDIR BEKLENEN SICAK ASFALT NE ZAMAN DÖKÜLECEK
Halim AKCA

4YILDIR BEKLENEN SICAK ASFALT NE ZAMAN DÖKÜLECEK

Bu içerik 583 kez okundu.

Dönemin Ak Parti Milletvekili Mehmet Alp, Burdur’da başlayan sıcak asfaltın Kızılkaya yol kavşağı yada Antalya il sınırına kadar döküleceği müjdesini 2010 yılında vermişti.

Konuyu bu günkü gibi hatırlıyorum. Doğalgaz çalışmaları esnasında bir programda Rehabilitasyon merkezi bahçesinde çay ikramında bulunulmuştu. Orada dönemin Ak Parti Milletvekili Mehmet Alp ve halen Ak Parti milletvekili Bayram Özçelik vardı.

O yıllarda sayın Mehmet Alp Burdur’da yapım çalışmaları süren sıcak asfaltın projesinin hazırlandığını Çeltikçi ilçesinden başlayan sıcak asfalt çalışmalarının Kızılkaya kavşağı yada Antalya il sınırına kadar yapılacağını açıklamış, haberini yapmıştım.

Geçen yıl yine aynı konuyu Akca Gazete’de manşet ile “Sıcak Asfalt Bahara mı kaldı” diyerek bir haber yapmıştım. Bu habere istinaden Burdur Ak Parti Milletvekili Bayram Özçelik Bölge Trafik İstasyonunda bir programda yanma kadar gelerek sıcak asfaltın 2013 yılında yapılacağını söylemişti.

Bir okurumuz mailinde şöyle diyor    “Çeltikçi Antalya arası sıcak asfalt konusu ve Çubuk beline tünel veya viyadük konusunu siz basınımız aracılığıyla yetkililerimize sormak istiyoruz. İyi çalışmalar diliyorum. Selamlar” diyor.

Şimdi bu okurumuz beni tetiklemiş oldu. 2013 yılı yaz ayı geliyor. Çeltikçi ilçesinden başlayıp Antalya il sınırına kadar yapılacak olan sıcak asfalt’ın ihalesi yapıldı mı?.  Ne zaman başlayacak. Tarih belli mi. Bucak halkı Sayın vekillerimizden bu konuda bir açıklama bekliyor. İnşallah bizleri sevindiren bir açıklama olur. İnşallah başka bir bahara kalmaz, inşallah 2014 e ötelenmez,

Çünkü atardamar konumdaki Antalya Burdur karayolu sıcak asfalt yapılması gereken ilk yollardan birisi olmalı idi.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı