Advert
Advert
Giderken Bile Fakülte İstedi
Halim AKCA

Giderken Bile Fakülte İstedi

Bu içerik 545 kez okundu.

Dün akşam, 17 Haziran akşamı Bucak Kaymakamı Osman Hacıbktaşoğlu’nun veda yemeği yapıldı.

Yemekte resmi ve özel sektörün önde gelenleri, iş dünyası, Burdur Valisi, milletvekili Bayram Özçelik, sivil toplum örgütü temsilcileri, Burdur ve Bucak’tan oda başkanları ve yönetimleri, belde başkanı, il genel meclisi üyesi, belde başkanları, köy ve merkez mahallelerin muhtarları, kısacası Burdur’dan olmak üzere Bucak dün Sayın Bucak Kaymakamı Osman Hacıbektaşoğlu’nun veda yemeğinde bir araya geldi.

Bucak Kaymakamı Osman Hacıbektaşoğlu dün veda yemeğinde yaptığı konuşmada Bucak ve Bucak halkından övünç ile bahsedip Bucak ve Bucaklı’yı şöyle tarif etti. ““ Ben yedi yerde görev yaptım. Hiçbir yerde görmediğim şeyi Bucak’ta gördüm. Şunu gördüm. Her yerde para var, devlet imkanları var, yatırım var. Amma Bucak’ta, Bucak insanında girişimcilik ruhu var, birlik beraberlik var, usta çırak ilişkisi var, birbirini sevme sayma var, hangi siyasi partiden olursa olsun, hangi nerede durursa dursun, hayır işinde, ortak bir işte Bucak’ın insanları, iş adamları, esnafı, köylüsü, muhtarı, hepsi bir araya gelir, hepsi bir işin ucundan tutar. Bize düşen ise sadece Bucak’a ayak uydurmak olur” dedi.

Bu sözler çok anlamlı sözler, hele ayrılan birisinden itiraf gibi sözler. Yalnız ben bu sözlerin en sonuna kesinlikle  katılmıyorum. Sayın Kaymakam Osman Hacıbektaşoğlu  en son sözlerinde “Bize düşen ise sadece Bucak’a ayak uydurmak olur” dedi.

Şu bir gerçek ki, nasıl Bucak insanında girişimcilik ruhu var ise, sayın Kaymakam Osman Hacıbektaşoğlu’nda da aynı girişimcilik ruhu var ki, yaptığı çalışmalar bir tarafa, onun söylediği gibi politikacısından, iş adamına, esnafı, köylüsü, muhtarı, kısacası her kesimden insanların gönlünü fethi etmiş, taht kurmuş, bütün bunlar yetmiyormuş gibi, giden bir kaymakam sanki yeni geliyormuş gibi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mustafa Saatcı’dan, Mehmet Akif’in panosunu aldıktan sonra” hocam bana pano, Bucak’a da iki tane Fakülte veriyor” demesi,  taktire şayan bir şey. Düşünün veda yemeğin yapılıyor, o hala Bucak'a bir nşey kazandırabilirmiyim diye uğraşıyor. Anlattığı Of'lu fıkrasında dediği gibi "Bu gün kadir gecesi, Allahım sen konuyu bilusun. Amin dedeği gibi, Kaymakamda diyor ki, rektörüm durumu sen bilusun Bucak' artık Fakülte istiyor, bundan kaçamazsınız demek istiyor.

İşte bir önceki yazımda “Kaymakamın tayini bu olmamalı idi” derken bunları anlatmaya çalışmıştım. İsterseniz siz katılın, katılmayın, şu bir gerçek. Kaymakam Osman Hacıbektaşoğlu Bucak’ta beş yıl boyunca gece gündüz elinden gelen her şeyi yaptı. Demek yapmış ki, Bucak kaymakamda iz bıraktı. Sayın kaymakam Osman Hacıbektaşoğlu artık OfBucak’lı oldu.

Umarız bir gün OfBucak’lı kaymakam sayın Osman Hacıbektaşoğlu’nu görevlerini hak ettiği yerlerde görür iftihar ederiz.    

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı