Advert
Advert
Kaymakamlık Parkı Bakımsız
Halim AKCA

Kaymakamlık Parkı Bakımsız

Bu içerik 390 kez okundu.

Hiç yakın zamanda Kaymakamlık parkında oturdunuz mu?, geçtiniz mi? Bilemiyorum

Bucak’ın kalbi olan, şehrin merkezinde olan, bir yabancının geldiği zaman ilk uğrak yerlerinden birisi olan Kaymakamlık Parkı bakımsızlık içerisinde.

Kaymakamlık Parkında bulunan çimler aylardan bu tarafa sulanmadı. Adeta kaderine terk edildi. Bu gün baktığım zaman kurumuş çimlerin ilk kez bahar aylarından bu tarafa sulandığını gördüm. Belki kurumuş çimlerin de suya ihtiyacı olabilir, belki tekrar 2 yıl önce dikilen çimler tekrar çapa yapılarak yenisi ekilebilecek olabilir. Bunu hep birlikte göreceğiz.

Yalnız şu bir gerçek; Kaymakamlık Parkına gerekli önem verilmiyor, çimler, ağaçlar susuzluk içinde, akşam olduğu zaman ise saat 3-5 lere kadar oturan gruplar bağıra çağıra konuşmalar, küfürler, yazıya alınmayacak derecede ağır küfürlü konuşmalar her gün sürüyor. Çevrede ciddi boyutta rahatsızlık yaratıyor. Kısacası buranın bakımı kime ait bilemiyoruz, biliyor da bilemiyoruz ama Kaymakamlık Parkı bir köy parkından daha bakımsız. Gece kontrolü, gürültüsü, asayişi ise denetimsiz.

2 yıl önce dikilen bu çimler aslında yem yeşil olmuştu, fakat üzerine kurulan kermes çadırları, üzerinde yürünmesi, oturulması, gözlemeler yapılması, yufkalar açılması,  bu günkü şekle getirdi. Umarız tekrar bu çimlerin ekilmesi halinde bu duruma düşürenlere izin verilmez.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, sakın bu park içerisinde kahvecilik yapan bir esnafımız var. Bu esnaf elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyor. Suçu onun üzerine yıkmak yanlış olur. Zaten bahsettiğim konularda onun bu işle uzaktan yakından ilgisi yok.

Olanlar oldu bahaneye gerek yok ama bir gerçek var Kaymakamlık Parkına yapılması gereken en kısa sürede yapılmalı. Düzenli araç parkı için motosikletlere bir yer ayrılmalı. Kuş pisliği gibi bir motosiklet bir yerde, bir diğeri bir yerde olmamalı. Görüntü kirliliğini önlemek için Askerlik Şubesi karşısına düşecek bir yere motosiklet parkı yapılmalı.

 

Umarım Sayın Belediye Başkanımız Ramazan Ayaz konuya gerekli hassasiyeti ve Sayın Emniyet Müdürümüz Rahmi Öztürk yine asayiş yönüne gerekli hassasiyeti gösterecektir.      

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı