Advert
Advert
BUCAK DEVLET HASTANESİ İÇİN MUTLAKA BİR B PLANI UYGULANMALI
Halim AKCA

BUCAK DEVLET HASTANESİ İÇİN MUTLAKA BİR B PLANI UYGULANMALI

Bu içerik 419 kez okundu.

Bucak Devlet Hastanesi binası yapımı yıllardan bu tarafa Sayın Burdur Ak Parti Milletvekili Bayram Özçelik’in dediği gibi yılan hikayesine dönüp, bence bir kaos yaratıldı. Bence artık zararlı olan bu yılan öldürülüp gömülmeli, kaos da bir son verilmeli.

Ben diyeyim 10, siz deyin 5 yıl. Bu yıllar arasında Bucak halkı yeni bir Bucak Devlet Hastanesi binası yapılması beklentisi içerisine girdi. Özellikle de son dört yıldır Bucak Devlet Hastanesi yerinde kalsın, Toki bölgesine yapılsın kuru inatlar yüzünden hizmet elde eriyip gidiyor. Peki kim kaybediyor? bence Bucak kaybediyor. Kim kazanıyor günü kurtarmaya çalışan rantçılar.

Yazılarımı takip edenler bilir. İlk başta bende Bucak Devlet Hastanesinin yerinde kalmasını istemiştim. Çokta yazdım çizdim. Fakat yapılacak büyük bir hizmete de karşı durmak, engellemek, kuru inat etmek yanlış olacağını düşündüm. Çünkü günümüzde sadece Bucak değil diğer devlet hastaneleri de kendisini yenilemesi gerekiyor. Sağlık sektörü özel hastanelerin boy göstermesi ile devlet hastanelerinin de modern şartlarda hizmet vermesi gerektiğini düşünüyorum.

Yalnız şu bir gerçek. Kimsenin alınmansa gerek yok ama başta siyasiler yeni yapılacak Bucak Devlet Hastanesi binası yeri için itiraz edenlere yenik düşmüşlerdir. Çünkü bu tür projeler yapılırken mutlaka bir B planı olması gerekiyor.

Eğer Bucak Devlet Hastanesi mevcut yerine yapılamıyorsa, yeni yapılacak yere de itiraz var ise neden bir başka yer düşünülmedi. Örneğin Bucak Belediyesine kazandırılan eski tekel depoları yeri ve bölgesi olabilir. Neden itiraz olan yere kuru inat yapılıyor ki?, nasıl olsa her iki yerde şehir merkezine aynı uzaklık mesafesinde.

 

Bence Bucak Devlet Hastanesi yeni binasına kavuşabilmesi için hemen bir B planı girişiminde bulunulmalıdır. Artık laz hikayesine dönen bu işe bir nokta konulmalıdır.     

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı