Advert
Advert
RAMAZAN AYAZ’A TEKRAR ŞANS VERİLMELİ
Halim AKCA

RAMAZAN AYAZ’A TEKRAR ŞANS VERİLMELİ

Bu içerik 448 kez okundu.

Başka yerleri bilmem, ben Bucak’ta yaşadığım için Mart 2014 yerel seçimlerinde partiler belediye başkan aday adaylığını yada adayını açıklarken çok dikkat etmeli.

Nasıl mı?,

Bence Bucak Belediye başkan adaylığına soyunanlar önce kendi kalıbını bir gözden geçirmeli. Özellikle de iktidar partisi Ak Partiden. Çünkü gerçekten belediye başkanlığını yapabilecekse öyle aday olmalı.

Belediyecilik çok farklı bir olay, Belediye başkanı olmak farklı bir olay. Geçmişte de örnekleri olduğu gibi belediye başkanının sadece ismi belediye başkanı olmamalı. Bence belediye başkanı olan kişide önce liderlik olmalı. Tamam, belki parti yönetimi ile ilgili, belediye meclis üyeleri ile ilgili fikirlere mutlaka ve mutlak önem vermeli ama, başkasının ağzı ile iş yapmamalı, gerek parti yönetiminden gerekse belediye meclis üyeleri ve çevresindekilere iş bitiricilik unsuru olmamalı. Belediye meclis üyeliğine hele hele inşaat sektöründen hiç meclis üyesi adayı olmamalı. Yerel seçimler öncesinde inşaat sektöründen çok dosya gündeme taşınacağı, usulüne uygun olması halinde bile çok şey tartışılacağını düşünüyorum.

Benim düşüncem bazı partiler parti yönetiminden bile aday göstermemeli, çünkü mevcut yönetimlerin kişisel iş bitiricilikten öte çok yönlü başarılı bir çalışmasını göremiyorum. Sadece seçim zamanları, kişisel iş bitiricilik dışındaki zamanlar ile halkla barışık olduğunu söylemek sadece günü kurtarmaktan başka bir şeye yaramaz.

Ayrıca hangi partiden olursa olsun seçme hakkına sahip herkes gönül verdiği partiden aday olamayacağını bile bile rant için belediye başkanı aday adayı olmak için müracaat edenlere de dikkat etmeli. Çünkü özellikle iktidar partisi için rant peşinde olanlar o partiye zarar verebilirler.

BELEDİYE BAŞKANI RAMAZAN AYAZ’A TEKRAR ŞANS VERİLMELİ

Ben tarafsız kalmak için bu güne kadar Bucak’ta belediye başkanlığına aday adayı olacaklar konusunda ileri geri konuşmamak, suyu bulandırmamak için bir görüş beyanında bulunmadım. Hatta mevcut belediye Başkanı Sayın Ramazan Ayaz ile bile görüşmedim. Bucak Belediye Başkanı Ramazan Ayaz’ı bir gazeteci gözü ile takip ettiğim kadarı ile parti içi ve dışı kuyusunu kazmak isteyenler olabilir. Hatta dışlayanlar bile var. Bence bu sadece Bucak’ta Ak partiye zarar verir. Sayın Ayaz göreve geldiğinden bu tarafa belediye de imkanları ölçüsünde zaman zaman yalnız kalsa da çalışmalar yaptı. Büyüğü küçüğü bildi. Her şeyden önce çok hoşgörü ve iyi niyet ile başkanlığını yaptı. Zaman zaman parti içi ve dışı muhalefetlere bile sesiz kalarak hoşgörü kazandı. Bence acemilik dönemini atlattı. Bu dönem tekrar şans verilmesi halinde Sayın Ramazan Ayaz’ın Bucak’a faydalı olacağını düşünüyorum.

Çok iyi biliyorum. Belki politikadaki rantçılardan bir kısmı kazacak, Sayın Ramazan Ayaz tekrar belediye başkanı adayı olsun kesin kazanır. Fakat kazandıktan sonra etrafını çevreleyen bazı kesimlere fırsat vermez, sağlam kararlar alırsa; çıkarcıların önünü keserse daha birkaç dönem bile belediye başkanlığı yapabilir.  Bence Ramazan Ayaz belediye başkanlığı döneminde hiç yıpranmadı. Ramazan Ayaz’ı yıpratmaya çalışanlar yıpranmıştır. Bunlarda parmakla sayacak kadar azdır.

 

Bakılım ileriki günlerde hep birlikte göreceğiz. Sokakta konuşulan, ismi ön plana çıkan aday adayların içerisinde en öne çıkan yine Ramazan Ayaz. Ak Parti Bucak’ta güle oynaya alabileceği bir seçimi stratejik hata sonucu riske sokacak mı?, Genel seçimlerin provası olan yerel seçimlerde başarılı olabilecek mi bunu hep birlikte göreceğiz.   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı