Ak Parti İlçe Başkanı Kim Olacak?
Halim AKCA

Ak Parti İlçe Başkanı Kim Olacak?

Bu içerik 712 kez okundu.

Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesi şimdi Bucak’ta konuşulan konu “Ak Parti İlçe Başkanı Kim Olacak” sorusu var.

Ak parti İlçe Başkanı Süleyman Mutlu’nun belediye başkanlığı aday adaylığı için boşalan yerini kimin dolduracağı, Ak Parti Bucak teşkilatında revizyon olup olmayacağı merak konusu.

Mart ayında yapılacak yerel seçimler şüphesiz hiçbir parti için cepte keklik değil. Bunun için Ak Parti yönetimi Bucak’ta Süleyman Mutlu’dan boşalan koltuğu ve yönetimde olabilecek revizyonları şüphesiz değerlendirip, yerel seçimlere nasıl güçlü gireceklerini mutlaka hesaplıyorlardır.

Bucak’ta yerel seçimler öncesi Ak Parti ilçe Başkanlığına duyumlara göre şimdiki Ak Parti ilçe Başkanlığına vekaleten yürüten Emrullah Ünal, Selçuk Arklan ve İl Genel Meclisi üyesi Sabri Uçan’ın isimleri geçmekte.

Hiç şüphesiz Ak Parti İl Genel Meclisi üyesi Sabri Uçan’ın küçümsenmeyecek derecede başarıları vardır. Zaman zaman basın yolu ile meslektaşımız Mustafa Tulum’un Ak Parti yönetimi ile ters düşen ve her ne kadar parti tarafından dışlansa da köylerde başarılı çalışmaları kaçınılmaz.

Ak Parti Bucak ilçe Başkanlığın da adı geçen Ak Parti İl Genel Meclisi Sabri Uçan’ı tarafsız şekilde gördüğüm kadarı ile parti bir tarafa gece gündüz köylere hizmet götürebilmek için çırpınan birisi olarak gördüm. Parti içerisinde rant kavgalarından uzak, halka, vatandaşlara ve köylüye daha yakın olduğu da bir gerçektir. Gerek görevi gereği yaptığı çalışmalarda, gerekse her konuda herkese yardımcı olmaya çalışan, çaba gösteren, çabalayan Sabri Uçan hem yerel seçimlerde hem de genel seçimlerde Ak Partiye kat kat artı getireceğini tahmin ediyorum.

Diğer adaylar hakkında bir söz söyleme hakkım yok. Çünkü parti teşkilatı içerisinde çalışmışlar, kendilerince başarılıdırlar. Ferdi bir çalışma unsuru olmadığı için şunu şöyle yaptılar, bunu böyle yaptılar diyerek eleştirmek haksızlık olur.

Yaklaşık iki yıl içerisinde yerel ve genel seçimler dolayısı ile Ak Parti Genel Merkezi şüphesiz en güçlü adayı ilçe başkanlığı koltuğuna oturtacaktır. Belki Emrullah Ünal, Selçuk Arklan, Sabri Uçan dışında başka bir sürpriz adayda ortaya çıkabilir.

 

Çünkü bu bir politika, bu bir taktik atakta olabilir. Önümüzdeki günlerde bunu hep birlikte göreceğiz. Ak Parti Bucak’taki seçimleri kazanmak için mutlaka ince hesaplar yapmaktadır. Yapılan bu hesaplar sonunda Ak Parti İlçe Başkanlığı koltuğu ve yönetimi en güçlü şekilde görev başına getirilecektir.    

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı