Advert
Advert
4 MİLYON TL’LİK YATIRIMIN SONU BU OLMAMALI
Halim AKCA

4 MİLYON TL’LİK YATIRIMIN SONU BU OLMAMALI

Bu içerik 527 kez okundu.

Bucak ilçesinde 2011 yılında 4 milyon TL harcanılarak ıslah edilen dereler kaderine terk edilmemeli.

2011 yılında 4 milyon TL ihale bedeli ile başlanılıp 2013 yılında tamamlanan ve halende çalışması süren dereler yapıldıktan sonra kaderine terk edilmemeli. 4 Milyon TL harcanılarak ıslah çalışması yapılan ve güzel bir fiziksel görünüm kazanan dereler pislik yuvası olmaktan kurtarılmalı.

Dere ıslah çalışması yapılan yerlerde gelişi güzel çeşme suyu, lağım suyu, kalorifer suyu ve diğer pis su atıklarının fiziksel görünümü ve sivri sinek yuvası haline dönüştüğünü belirten vatandaşlar buna son verilmesi gerektiğini belirtiyorlar.

Islah çalışması sonucu derelere verilen pis suların hem sağlığı, hem de fiziksel görünümünü bozuyor. Dereler ıslah edildikten sonra pırıl pırıl oldu. Eskiden dereye yakın konutlar dereleri çöplük gibi kullanıp tüm çöplerini nerede ise bu derelere atıyorlardı, pis atık sularını da bu derelere veriyorlardı. Derelerin ıslahından sonra belediye ıslah edilen dereleri koruma ve kontrol altına almalı. Çöp ve benzeri atıklar için atanları uyarmalı pis su atıklarını da kanalizasyona verilmesi için tedbirler almalı. “Nasıl olsa sel geldiği zaman pisliği de lağım suyunu da götürür zihniyetinden çıkılmalıdır” Çünkü atılan pislik ve çöp sel gelse de götürse de sonuçta selin bıraktığı yerde de yine çöp ve pislik olacaktır!  

 

SİZCE BU GÖRÜNÜM ÇOK MU GÜZEL?

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı