Lütfen Biraz Saygı
Halim AKCA

Lütfen Biraz Saygı

Bu içerik 519 kez okundu.
12 Haziran Genel seçimleri yaklaştıkça milletvekili aday adaylık süreci daraldıkça tüm siyasi parti adaylarında listeye girebilmek için hummalı bir çalışma var.
Bu hummalı çalışmaları yaparken, kendilerini tanıtmak için sistemler arayan bazı parti milletvekili aday adayları kişi ve kişilere saygıyı unutuyor. Nasıl mı?. Ön plana çıkabilmek için bastırdıkları afişleri geceleri iş yerlerinin kapılarının altlarından atmalar, evlerin kapılarının önüne koymalar, park halindeki araçların camlarına silecek altlarına koymalar gibi.
Bu tür çalışmayı yapan hangi parti adayı olursa olsun bu tür çalışmalara dur demeli. Çünkü ister istemez başkalarının rahatsızlığını, çevre kirliliğini düşünmeli. Bu konuda bu güne kadar konunun ele alınması için çok talebi olan, söyleyenler oldu. Amma ben aşırı dozda yapıldığını bilmiyordum. Bu tür çalışmalar 1970 li yıllarda kaldı. Köylü yada mahalle çocukları ellerine verilen afişleri sokak sokak bağırarak falanca deme devri geride kaldı. Eskiden bu sistem doğru bir sistemdi. Çünkü basının yetersizliği, radyo tv nin yetersizliği bu tür çalışmalara itiyordu. Ama günümüzde adayların kendilerini tanıtmak için bol reklam ajansı var il ve ilçelerde yerel gazeteler televizyon ve radyolar hepsi var.
Ben diyorum ki geceleri iş yerleri kapıları altından atılan afişlere, evlerin kapı önlerine konulan afişlere, araçların camlarının üzerine sileceklere tutuşturulan afişlere son verin. Lütfen görüşü ne olursa olsun biraz saygı gösterin. Çünkü bu tür çalışmalara vatandaştan çok büyük tepki var. Ayrıca çevre kirliliği yapmaya da kimsenin hakkı yok.  
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı