Çifte standart uygulanmamalı
Halim AKCA

Çifte standart uygulanmamalı

Bu içerik 462 kez okundu.

Yaklaşık üç yıl önce sudan bahaneler ile İlçe Trafik Komisyonunda kapatılan kavşaklardan Kahveler yoluna yakın bahanesi ile kapatılan kavşağın açılması isabetli bir karar oldu. Bu kavşağın açılması için karar veren Bucak Kaymakamı Sayın Mehmet Akçay’ı kutluyorum. Daha önceleri açılan bu kavşak ile Kaymakamlık Parkı üstündeki kavşağın açılması için çok yazdık çizdik. Nedense günü kurtarmaya çalışanlar bir türlü sağlıklı karar veremedi. Bahane olarak ta

 –efendim üçgen kavşak ile kapatılan kavşak arasının çok yakın ondan kapatıldı.

-Yok trafik sıkışıyormuş,

Gibi hep sudan bahaneler üretildi.

Kapatılan bu kavşaklar 1926 yılında Bucak ilçe olamadan açık olan yollardır. Bu kavşağı kapatanlar, karar alanlar belki bu yıllarda bu yollardan geçerken belki o yıllarda üzerlerinde don bile yoktu. Üstelik Hükümet konağına yakın olan bu kavşak ilçenin atar damar konumunda olan bir yerdedir. Bu kavşak kapatıldığı için Kaymakamlık Parkı içerisinde hükümet konağı önünden geçen yolda onlarca araç ters yönden girmekte zaman zaman trafik zafiyeti yaşanmaktadır.

Hükümet Konağına araç ile girecek kişi ters yönden girmektedir. Yada üçgen kavşaktan dolanarak girmesi gerekiyor.

Zaten Üçgen kavşakta trafik sıkıntısı yaşanmıyor mu?,  Burada dört yol olmasına rağmen trafiği rahatlaması gereken ışıklarda hatırlı kişinin binası var denilerek birde kaldırımdan özel park tahsis edilmedi mi?. Kaldırama cep yapılmadı mı?,

Üçgen kavşak ile Kapatılan Kaymakamlık parkı kavşağında düğün konvoylarında trafik sıkışıklığı yaşanıyor komedisine bence son verilmeli. Çünkü ilçenin kuruluş öncesi açılan bu kavşak mutlaka açılmalıdır. Eğer Kahvelerdeki kavşak açılıyorsa Kaymakamlık parkı yanındaki kavşak mutlaka açılmalıdır. Sayın kaymakam Mehmet Akçay’ın duyarlı davranacağını düşünüyorum. Çünkü Hükümet Konağı önünden geçen yolu trafiğe kapatılamayacağı için bu yoldan günde onlarca araç ters giriş yaparak trafik ihlali yapmaktadır. İleriki günlerde ölümlü bir trafik kazası olması halinde bunun sorumlusu kim olacağı şimdiden bellidir.

Süleyman Demirel Bulvarı sıcak asfalt çalışması yapıldıktan sonra orta refüjler yüksek yapılıyor. Bu çok iyi bir şey. Çok merek ediyorum. Bu orta refüj çalışmaları Kaymakamlık parkı karşısına geldiği zaman üçgen kavşaktan Kaymakamlık parkı altına kadar hiç yaya geçidi konmayacak mı?, konması halinde kırmızı ışık olmadığı için yaya geçitlerinde kaza sonrası ölümlü yada yaralamalı kazalarda işi Allaha mı havale edeceğiz.

Bence İlçe Trafik Komisyonu yaklaşık üç yıl önce aldığı kararı bir kez daha düşünerek Kaymakamlık Parkı üzerinde kapattığı dört yolun geçtiği kavşağı açarak üçgen kavşaktaki trafiği rahatlatmalı. Çünkü bu kavşağın kapatılması ile Üçgen kavşaktan gelen araçlar Kaymakamlık Parkı altındaki kavşaktaki ışığa yetişebilmek için yarış pistine dönüşüyor. Bu kavşak açılarak trafik ışıkları konularak  orta refüjler yapıldıktan sonra rahat bir yaya geçidi oluşumunu da sağlayacaktır. Ayrıca Bucak Devlet Hastanesi ambulans geçiş noktası da gözden geçirilmiş olur. Çünkü Üçgen kavşaktaki trafik yoğunluğu yaşanırken, trafik ışıkları önüne kaldırıma araç parkı için acılan cep üçgen kavşakta tek şeritlik bir geçiş vermektedir. Durum böyle olunca da ambulanslar bu kavşağı geçebilmek için belki dakikalarca siren çalmaktadır. Ambulansa yol veren araçlar hem eski sanayi tarafından gelen araçlar, hem de Hoca Ahmet Yesevi Caddesinden gelen araçlar için çok tehlikeli geçişler sağlamaktadır. Hal bu ki kapatılan kavşak açılarak ambulans geçiş noktası oluşturulsa trafik çok rahatlamış olacak.

 

Sayın Kaymakam Mehmet Akçay kahveler deki kavşağın açılması kararını taktir ile karşılıyorum. Çifte standart uygulanmaması için aynı düşüncelerine Kaymakamlık Parkı üstündeki kavşakta da kararlı olmasını diliyorum. Trafik kazasında bir canın gitmesi bile  1 dakikalık beklemekten daha çok önemli olduğunu düşünüyorum. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 394. Sayı
Akca Gazete 394. Sayı
Akca Gazete 393. Sayı
Akca Gazete 393. Sayı