ÇARKI FELEK ADAYLARI
Halim AKCA

ÇARKI FELEK ADAYLARI

Bu içerik 423 kez okundu.

14 Mart 2014 Yerel seçimlerde bazı partiler Bucak Belediye Başkan adaylarını açıklarken iktidar partisi Ak Parti’nin adayı hala belli olmadı.

Ak Parti Bucak Belediye Başkan aday adaylığı için hala 4 aday yarışıyor. Mevcut Belediye Başkanı Ramazan Ayaz, Süleyman Mutlu, Musa Dağlı ve Adem Erk.

Ak Parti çoğu il ilçelerinde olduğu gibi Bucak’ta da belediye başkan adayını hala açıklamadı. Bunun ana faktörü ise 17 aralık soruşturmalarına dayandığı tahmin ediliyor. Çünkü Ak Parti 14 mart 2014 yerel seçimlerinde genel seçimlerin bir provasını gerçekleştirmeyi hedefliyor. İlk kez Ak Partiye gönül veren seçmenleri ve partiye sempati duyanların oylarını almayı hedefleyerek cemaatten  desteği olmadan yerel seçimlerde genel seçimlerin provasını yapmış olacak.

Ak Parti Bucak’ta belki de belediye başkanlığı aday adayı müracaatı yapan dört aday dışında hiç adaylık başvurusu yapmayan birisi ile de seçime girmesi muhtemel. Bunu bu hafta içerisinde göreceğiz.

Diğer partilerin adaylarına gelince MHP adayı Ramazan Kesici ilk kez seçime katılıyor. Eğer cemaat oyları ile desteklenirse seçimlerde iddialı duruma geçebilir.

Bakarsınız eski siyasetçilerden de Ak Parti’nin adayına göre sürpriz bir adaylık çıkarsa hiç şaşırmamak lazım.

Bucak’ta bazı partilerin adayları var ki; artık herkes biliyor. Çarkı felek adayı gibi. Yerel seçimler oluyor belediye başkanı adayı. Seçim sonrası 150-300 oy alıyor. Olmadı!. Çarkı çevir tutmadı!!, Genel seçimler oluyor aynı belediye başkanı adayı bu kez milletvekili adayı oluyor. Çarkı felek bu kez de tutmuyor.

Daha önceki yazılarımda da belirtmiştim. Bir kez aday oldun olmadı, iki kez aday oldun almadı, Pilav aşı gibi ısıt ısıt, getir. Yada çarkı felek çemberi gibi çevir çevir olmuyorsa neden bir daha aday olunuyor anlam veremiyorum. Siyaset yapmak deneme tahtası değil ki!. İşin birde diğer boyutu bu tür siyasetçileri eleştirmekte yanlış olur. Belki partileri başka bir aday bulamıyordur ondan da olabilir!!. Ama sonuç ne olursa olsun. Bu tür adaylar bence bir değil iki kez düşünmeli partilerine “halk bize teveccüh göstermedi” demesini de bilmeli. Haydi genel seçimler partiye bakar, ama yerel seçimlerde adayın partisi kadar adayın duruşu da çok önemlidir. Eğer bir duruş gösteremiyorsanız deneme tahtası gibi, pilav aşı gibi, çarkı felek çemberi gibi çevirip durmaya da gerek yok.

 

Pilav aşını ısıtıp ısıtıp yersen bir gün o seni zehirler, deneme tahtası gibi olursan delik deşik olur bir gün delinecek yerinde kalmaz, çarkı felek çemberi gibi sürekli çevrildiğin sürece de bir gün tam sürat çevrilir uçar gidersin. Bu tür adaylar ya politikadan çekilmeli, yada partilerinin başka değişik kademelerinde çalışması daha iyi olacağı kanısındayım.     

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı