Neden Kendisi Özür Dilemedi
Halim AKCA

Neden Kendisi Özür Dilemedi

Bu içerik 643 kez okundu.

Isparta AKP Milletvekili S.Sadi Bilgiç’in yapmış olduğu bir konuşmada sarf ettiği ‘En fazla önem verdiğim projelerden birisi. Büyük balık, küçük balığı yutardan hareketle Burdur’u 10 dakikalık mesafe haline getirecek Gelincik yolunu duble yol olarak Isparta’ya bağlamak. Bu yol yapıldığında gönülden inanıyorum ki Burdur, Isparta’nın bir ilçesi haline gelecektir. Benim en büyük emelim budur. En geç 1,5-2 yıl içinde bu yolu tamamlamış olacağız. Önemli olan 2 şehri birleştirmek’ sözleri yer almıştır.

Eğer bütün bunlar doğru ise bir gerçek var. Ak Parti Isparta milletvekili S. Sadi Bilgiç’in sözleri yenilir içilir gibi değil. Burdur ve Burdur halkı sazan yerine mi konuldu?. Gazeteci olarak takip ettim. Hiç kimse Burdur’a sahip çıkmadı. Ne milletvekilleri, ne il teşkilatları herkes sesiz kaldı. Hiç kimse çıkıp kardeşim “sen ne diyorsun” diyen olmadı. Burdur’daki meslektaşlarım da sesiz kaldı. Sadece haber olarak işlediler. Ak Parti Isparta Milletvekili S. Sadi Bilgiç’in sözleri Burdur’u Isparta’nın bir ilçesi haline getirilmesinde Burdur ekonomisin bel kemiği, esnafın geçim kaynağı olan bedelli askerliğin bile kaldırılması milletvekilinin sözlerini onaylıyor gibi.

Ak Parti Isparta milletvekili S. Sadi Bilgiç’in Burdur halkını ve Burdur’u bir balık gibi görmesine, Burdur’u Isparta’nın bir ilçesi haline getirilmesi düşüncesine başta iktidar parti, Ak Parti teşkilatları sesiz kaldı. Bıyık altı gülümsemesi ile geçiştirdiler. Hal böyle olursa Ak Parti Isparta milletvekili S. Sadi Bilgiç’in sözleri gayet doğal. Çünkü Burdur’un sahipleri Burdur’a sahip çıkmaz ise. Büyük balıkta yutar, çakal da yer, kurtlar sofrasına meze de olur.

Ak Parti eski milletvekili Hasan Hami Yıldırım twitter üzerinden yaptığı açıklamada 'Savcı Muammer Akkaş'a baskı yapılması kabul edilemez, hukuk devletinde bu baskı meşru görülemez' dedi. Ak parti teşkilatı “sen misin bunu söyleyen” diyerek yerden yere vurmadı mı?, istifa et denmedi mi?, daha doğrusu ak parti teşkilatlarınca ve bazı basın organlarınca yerden yere vurulmadı mı?. Hami Yıldırım’ı istifa etmek zorunda koymadılar mı?, istifasını isteyenler, istifasından sonra meclis kapılarına kadar dayanıp TBMM içerisinde bildiri bile okunmaya kalkışılmadı mı?.

Ben çok merak ediyorum. Ülkesini çok seven, Burdur’u çok seven, Burdur ve Burdur seçmeninin hakkını savunanlar şimdi nerede?. Burdur’u ilçe telef uzuna kadar indiren, Burdur ekonomisine darbe vuranlara, Burdur’u küçük balık haline getirenlere neden hiç tepki verilmiyor anlam veremiyorum.

Isparta Ak Parti Milletvekili S.Sadi Bilgiç’in özür dilediğini Burdur Ak Parti milletvekili Bayram Özçelik açıkladı. Burdur’u Isparta’ya ilçe olarak bağlamak istediğini söyleyen milletvekili Bilgiç dobra dobra gururla konuşurken, ben yine çok merak ediyorum çıkıpta Burdur halkından özür diliyorum demesini bilmiyor mu?. Yoksa Isparta Ak Parti milletvekili S.Sadi Bilgiç’i Burdur Ak Parti milletvekili Bayram Özçelik mi kurtarmaya çalışıyor. Ben içten olarak hiç özür dilemesini tahmin etmiyorum ama çıkıp Burdur halkından özür diliyorum diyebilirdi. Ben milletvekili Hami Yıldırım’ı savunmuyorum ama, çok merak ediyorum. Isparta Ak Parti milletvekili S:Sadi Bilgiç Burdur’a gittiği zaman aynı Hami Yıldırım’ı yuhlayanlar aynı tepkiyi S.Sadi Bilgiç’e tepki gösterecekler mi?.

 

Ak Parti Isparta milletvekili S. Sadi Bilgiç’in sözleri üzerine bu güne kadar sadece Burdur Milliyetçi Hareket Partisi il teşkilatı ve Ticaret borsası bir açıklama yaptı. Burdur’u sahipsiz koymaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Neredesin Ak Parti teşkilatı ve milletvekili, neredesin CHP il teşkilatı ve milletvekili. Neredesiniz ey sivil toplum örgütleri, yoksa sizlerde mi bir balık olup yenilmeyi mi bekliyorsunuz?, yoksa politik oyun, politika rantı yüzünden nemelazımcılığınızı sürdürüp  Burdur ile Isparta halkı arasına ekilmek istenen nifak tohumlarının yeşerip büyümesini mi bekliyorsunuz?,  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı