Bucak’ta hiçbir aday banko değil
Halim AKCA

Bucak’ta hiçbir aday banko değil

Bu içerik 390 kez okundu.

30 Kart 2014 yerel seçimlerinde ülke genelinde olduğu gibi Bucak’ta da Bucak belediye başkanlığı aday adaylığı açıklamasında gergin bekleyiş sürüyor.

Dün akşam saatlerinde AK Parti Genel Merkezi'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Seçim İşleri Üst Kurul Toplantısı altı saat sürdü. Bu toplantı sonrası bazı il ve ilçe adayları açıklanmasına rağmen Ak Parti’nin Bucak belediye başkan adayı yine açıklanmadı.

Partililerin heyecanlı bekleyişleri, aday adaylarının ha bu gün ha yarın derken gergin bekleyişleri içerisine bizde dahil olduk. Çünkü habercilik bir yarış olduğuna göre ilk haberi vermeye çalışıyoruz.

İşte dün akşam Ak Parti Genel Merkezinde Seçim İşleri Üst Kurul toplantısında Ak Parti Bucak belediye başkan adayının ismini açıklamayı beklerken fakebook sosyal paylaşım sitesinde gece saat 00.56 itibarı ile eski belediye başkanlarından Arsal Sarı’nın “Bucak Belediye Başkanlığına adayım” demesi gündeme bomba gibi oturdu.

Bucak’ta Ak Parti belediye başkan aday adayını hala açıklamaması bence bir hata. Çünkü siyasi strateji açısından bu çok önemli idi. Bucak’ta iddialı yada iddiasız partiler adaylarını açıkladı. MHP zaten seçimde bende varım diyor. Buna yeni olarak da hiç küçümsenmemesi gerekiyor ki, birde Arsal Sarı faktörü ortaya çıktı. Eğer Ak Parti en güçlü adayını ilk günlerde açıklasa idi bence bu gün aday adaylar farklı olabilirdi.

İşte Arsal Sarı’da bence bundan aday oldu. Ak Parti’nin Bucak’ta aday adayı kararsızlığı, diğer parti aday adaylarına güç verdi, cesaret verdi. Eğer Ak Parti Bucak’ta seçimi kazanamaz ise bence kesinlikle ilçe teşkilatına kabahat bulmamalı. Genel merkezin kararsızlığı nedeniyle parti içerisindeki aday adayları arasındaki bölünmeler ve parçalanmalara neden oldu.

Ama bir gerçek var. Bucakta 30 Mart seçimlerinde hiç kimse banko değil artık. Ak Parti’den hangi aday olursa olsun, MHP adayı Ramazan Kesici ve Arsal Sarı seçimin son gününe kadar heyecanlı dakikalar yaşatacak.

 

Bu kez kartlarda açık, renklerde. Çünkü, Bucak’ta 2009 yerel seçimlerinde oynanan oyunların olması mümkün değil. 2009 yerel seçimlerinde bir hafta öncesi Demokrat Parti adayı Arsal Sarı’yı destekliyoruz diyenler seçime iki gün kala Ak Parti adayı Ramazan Ayaz’ı destekleyeceklerini açıklaması dengeleri bozmuştu. 2014 yerel seçimlerinde böyle bir durumun yaşanmayacağı için herkesinde rengi belli olduğu için bence Bucak’ta şeffaf bir seçim yaşanacak. Fakat hiçbir aday banko değil, bankoda olmayacak.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı