Patoz olanların samanı girip yapacak mı?
Halim AKCA

Patoz olanların samanı girip yapacak mı?

Bu içerik 604 kez okundu.

Son yıllarda siyasette aday olamayanlar, yada aday olup ta partisi tarafından hunharca elenenlerin yeni adı “patoz”

2009 seçimlerinde Ak partiden il genel meclisi seçilen ve seçildiği günden bu tarafa başarılı şekilde çalışan iki kişiyi tanırım. Bunlar Sabri Uçan ve Mustafa Tulum. Bu ikili Allah var yukarıda köy köy, mahalle mahalle, senin derdin benim sorunum parçalandı durdular. Gerçekten başta köyler olmak üzere başarılı da çalışmalar yaptılar. Zaman zaman bazılarına ters düşseler de yılmadılar. Olacak işe olacak, olmayacak işe de olmayacak demesini bildiler.

Bu iki il genel meclisi üyesi Sabri Uçan ve Mustafa Tulum bu dönemde de 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde tekrar il genel meclisi üyeliği içir müracaatı yaptılar. Ne yazık ki ikisi de yukarıda yazdığım gibi “patoz” oldular. Yani patoz makinesine biri yada birileri tarafından dirgen ile tutulup tutulup atıldılar. Canlı canlı parçalandılar. Ben dirgenle tutup atanları da tahmin ediyorum hızlı ata binenler.!, hızlı tren bekleyenler.!

Canlı canlı nasıl olur diyeceksiniz. Çünkü aktif şekilde çalışan başarılı il genel meclisi üyeleri olduğu için canlı canlı diyorum. Sonuçta ikisi de patoz edilip saman olarak çıktılar.

Şimdi ben 30 mart 2014 sonrasını merak ediyorum. Acaba patoz olupta saman olan bu kişiler, samandan çıkan tozdan başkalarına saman nezlesi yada gribi bulaştıracaklar mı?. Eğer saman nezlesi ya da gribi ortaya çıkarsa işte orası çok kötü olur. Çünkü bu saman nezlesi ya da gribi bulaşıcı olduğu için çoook kişiyi hasta edecek yatağa düşürecektir.!

Eğer saman nezlesi yada gribi bulaşıcı olursa 30 mart sonrası çok kişiyi de yatağa yatırır, tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanmış olur. Grip mikrobunu öldürmek için dökülen yağların üzerine kireç döküldüğü zaman kireç çözülür mü?, çözülmez mi zamanı geldiği zaman göreceğiz.

Ak Partinin yeni il genel meclisi adayları kırsalda ne kadar tanınıyor, ne kadar hizmete aşikar bilemiyorum amma bir gerçek vardı; bu kadar taban ile oynanmaması gerekiyordu. Çalışanın hakkı verilmeli idi.

Gerçi parti yöneticileri ince dokuyup sık elemişlerdir. Onlar her zaman işin iyisini bilirler. İyisinde karar vermişlerdir.! Mutlaka bildikleri bir şeyler vardır. Bunu da hep birlikte göreceğiz.

Sitemizde birde anket düzenledik; anketimizde şu soruyu sorduk. Okuyucularımızın görüşleri bizim için çok önemli, katılır katkı sağlarsanız seviniriz.

 

Sizce 30 Mart seçimlerinde AKP, MHP, DP arasında il genel meclisi üyeliği dağılımı nasıl olur?

Ak Parti 4-0

Ak Parti 3, MHP 1

Ak Parti 2, MHP 2

MHP 2, Ak Parti 1, DP 1

Şimdi birde adayları tanıyalım

AKP

Hasan Kurt,

İbrahim Avcıl

Sami Uğur

Ali Ülgen

 

DP

Bayram Yöntemli

Mesut Altuntaş

Derya Demirayak

Hüsamettin Şimşek

MHP

Nurettin Durmaz

Osman Top

Emin Çetin

 

İsmail Öztürk 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı