Advert
Advert
Süleyman Mutlu’nun işi çok zor
Halim AKCA

Süleyman Mutlu’nun işi çok zor

Bu içerik 605 kez okundu.

Yaklaşık 60 günlük seçim döngüsü içerisinde Bucak’a bakanlar geldi milletvekilleri geldi partilerin genel başkanları geldi.

Her parti kendisini seçmene anlatmaya çalıştı,

Bu siyasi çalışmalarda vaatler verildi, hizmetler anlatıldı yapılanlar, yapılacaklar anlatıldı,

Fakat Bucak için bir gerçek ortaya çıktı.

Bucak’ta ilk kez temiz bir siyaset yapıldı. En büyük sevindiren yönü de bence bu oldu. Çünkü hiçbir partinin adayı bir birine sataşmadı, bel altı ve üstü, ticari ilişkiler lanse edilmedi. İftiralar, kötülemeler olmadı. Ben en güzel yönün bu olduğuna inanıyorum.

Bucak’ın yüzde 43 ile karar verdiği ve küçümsenmeyecek bir sonuç ile Ak Parti adayı Süleyman Mutlu’ya karar vermesindeki en büyük rolde iktidar partisinden olurken, ayrıca birde Süleyman Mutlu’nun kişisel saygınlığı ve dürüst olmasından kaynaklandığını yorumlayabiliyorum.

Bence yeni belediye başkanımız Süleyman Mutlu’nun işi çok zor. Bucak’lı ona verdiği oylar ile öyle bir görev verdi ki, işi çok zor.

Çünkü Bucak’lı bu oyların karşılığını mutlaka isteyecek.

Ben bu hizmetlerden bir kaçını hatırlatmaya çalışacağım.

Bucak’lı modern Devlet Hastanesi binasını isteyecek. Çünkü 6-7 yıldır yılan hikayesine dönmüş kangren olmuş bu durumu bir an önce çözmesi gerekiyor.

Bucak Antalya Burdur karayolu üzerinde Kahveler ve Sanayi kavşaklarına modern alt ve üst geçitli kavşak istiyor.

Bucak’ Sağlık Meslek Yüksek Okulu binasını istiyor,

Daha önceleri defalarca Bucak’a yapılması ya da getirilmesi dile getirilen polis okulu,

Bucak en azından 2 fakülte istiyor. Artık Yüksek okullar konumunda biraz gözden düştü.

Bucak artık turizme açılmak istiyor. Bu ne olabilir meslektaşım Mustafa Tutum’un bir sözü vardır. Artık Antalya’ya yönelik Korkuteli ilçesinde olduğu gibi yazlıklar olsun der. Bunun gibi, Cremna canlandırılmalı, Sefer yitiği mağarası artık turizme kazandırılmalı, Kent ormanın’dan hökez tepesine teleferik kurulmalı.

Su yol, kanalizasyonu bunları saymıyorum. Zaten bunları belediye mecbur olarak yapacaktır. Bence yol su hizmetten çıkmalı çünkü bu hizmet zaten zorunlu halde olmalı.

Bucak’a mutlaka huzur evi yapılmalı.

En önemlisi artık yukarıda da yazdığım gibi

2 fakülte mutlaka Bucak’ta olmalı.

Daha çok yazılacak şeyler var ama bunları yeni başkan Süleyman Mutlu da biliyor.

İşte bundan dolayı bence Süleyman Mutlu’nun işi çok zor. Bu hizmetler mutlaka ve mutlaka Bucak’a kazandırılmalı.

Mutlu’nun dediği gibi bir ayağım Bucak bir ayağım Ankara’da olacak diyor.

Bucak’a hükümet artık daha çok yatırım yapmalı. Çünkü geçmiş yıllarda Bucak’a ahım şahım bir hizmet yapılmadı. Bucak’lı görevini yaptı. Mühürü de anahtarı da yeni Başkan Süleyman Mutlu’ya verdi. Tüm Bucak olarak arkasındayız.

Ama yarın 3-4 yıl sonra ben şu kadar yol, şu kadar içme suyu, şu kadar kanalizasyon yaptım derse bu hem kendisini hem de Bucak’lıyı aldatmak olur. Zaten bunları belediye yapmak zorunda.

Artık yukarı dada yazdığım gibi Bucak’lı bacasız fabrikalar istiyor, fakülte demiyorum, fakülteler diyorum bir fakülte Bucak’a yetmez, 2 fakülte.  Teleferik diyorum, hastane binası diyorum, turizm diyorum. Artık Bucak’a para getirecek, Bucak’lı esnafın cebine para getirecek hizmetler yapmalı.

Artık Süleyman Mutlu Bucak için hükümet desteğini arkasına almalı. Dere imiş, çeşme imiş, bunlar ile değil adını altın harfler ile yazdıracak büyük projelere imza atmalı.

 

Süleyman Mutlu’nun bunları da başaracağını düşünüyorum.                              

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı