Sayın Valim Kestel Yoluna Sahip Çıkın
Halim AKCA

Sayın Valim Kestel Yoluna Sahip Çıkın

Bu içerik 385 kez okundu.
Kestel yolundan geçenler bilir. Yollar delik deşik. Nerede ise 10 santimden 40 santime kadar varan çukurlar oluştu. Uzun zamandan bu tarafa da bu yol kaderine terk edildi.
Kestel Yolu en az 15 köyün ulaşımını sağlıyor. Ama yolun özellikle Aladağ burnundan Üzümlü bel köyüne kadar olan bölüm yol değil, adeta sürülmüş tarla,  köstebek yuvası gibi. Bu yoldan gidenler yarış pistinde hareket eder gibi bir çukurdan kurtulmak için direksiyon kırarken öbürüne düşüyor. Kimi aracın lastiği patlarken, kimi aracın jantı eğiliyor, kimi aracın ise tamponu yerlerde kalıyor. Yol içler acısı. Yetkili birimler bu yolu görmezlikten mi geliyor yoksa bu yol kara liseye mi alınıyor. Bilemiyorum. Şüphelerim var. Neden mi?
Sayın Vali Süleyman Tapsız Burdur’a ilk geldiği ayda Kestel Köyü Muhtarı Ahmet Baysal yıllardan bu tarafa Kestel yolundaki tepkileri içine atmış ki, o günlerde çaresizlikten ve çaresizlik içerisinde bu yollardan sorumlu birimleri protesto etmek için istemeyerek Vali Tapsız’ın protesto ettiğini söylemişti. Hiç suçu olmayan Burdur ilçe ve köylerini bile tanımadan valiye yapılan eleştiri belki haksızlık olabilir. Amma şimdi muhtarı çok iyi anlıyorum. Devlette süreklilik vardır. Devlet Küsmemesi gerekiyor, devletin birimleri hiç küsmemesi gerekiyor. Benim şahsi kanaatim Kestel Köyü muhtarı Ahmet Baysal haklı imiş. Yılların birikimini zehrini boşaltmış demek ki. Devletin hizmet birimlerinin kapıları bir bir yüzüne kapanınca başka ne yapacak?, kavgamı edecek, yoksa yumruk yumruğa dövüşecek mi, tabi ki protesto edecek.
Belki bütün bunlardan sayın Vali Süleyman Tapsız’ın haberi yok. Çünkü Sayın Tapsız iki hafta önce Bucak ziyaretinde Üzümlü bel Köyünde bir çiftliğe giderken yollarda hummalı bir çalışmalar vardı. Greyderler, silindirler ve asfalt taşıyan kamyonlar. Bu çalışma o gün bitti. Demek ki yolların bozuk olduğunu gören vali bel ki bir şey söyler, belki ne bu köylerin yollarının hali diye. Amma bu çalışma o gün bitti. İki hafta öncesinden bu tarafa havaların çok iyi olduğu günde vardı, bulutlu olduğu günde ama ciddi boyutta bir yağış görülmemişti.
Belki sayın vali Süleyman Tapsız bu yazıyı okumayabilir amma lütfen yakınları, kurmayları, bu konuda bilgi verirse sevinirim. Sayın Burdur Valisi Süleyman Tapsız’ı mesai demeden, tatil demeden bu yolda göstermelik bir çalışma varken değil, gazetecileri de çağırmasın sadece ve sadece Kestel Yolundan gelsin geçsin. Bir gazeteci olarak şimdi ben davet ediyorum. O zaman eleştirenlere, eleştirileri savunanlara kendisi karar versin kendisi soru sorsun. Muhtara da hak verir, 15 köyün her hanesinde yaşayan insanlara da bu yoldan gelip geçen araç sürücülerine de hak vereceğini tahmin ediyorum.
SAYIN VALİM, Kestel yolundan aracınız ile trafik kurallarını ihlal etmeden sağa sola geçmeden, yasaların tanıdığı hız limitinde ile geçin. Kararı siz verin başka hiçbir sözüm yok.! Burdur’un en yetkili birimi olarak sizi davet ediyorum. Lütfen bir vali olarak Kestel Yoluna sahip çıkın.    
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı