Advert
Advert
ÇETİN BİR SEÇİM OLACAK
Halim AKCA

ÇETİN BİR SEÇİM OLACAK

Bu içerik 499 kez okundu.
12 Haziran Genel Seçimlerinde Burdur’da seçim çok çekişmeli ve sert geçecek.
12 Haziranda yapılacak olan milletvekilliği seçimlerinde başka illeri bilmiyorum ama Burdur’da çok çekişmeli ve sert geçeceğe benziyor.
Ak Parti Milletvekili sıralamasında Bayram Özçelik, Hasan Hami Yıldırım ve Mehmet Tuğrul Cumhuriyet Halk Partisi’nde ise Ramazan Kerim Özkan, Yakup Yıldız ve Bayram Tekin, Milliyetçi Hareket partisinde ise Nazif Aktürk, Alparslan Dursun ve Hikmet Ökte yer aldı.
Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Burdur’un en büyük ilçesi olan Bucak’tan adaylar gösterirken Cumhuriyet Halk Partisi Bucak’tan milletvekilliği için sıralamaya koymadı.
Tahminlerim doğrultusunda Burdur’dan Ak Parti’nin bir milletvekilliği garanti. Cumhuriyet Halk Partisinde aday sıralama ve parti merkezinden yapılan sıralamalar la dalgalanmalar olsa da, parti içerisindeki küskünler bir araya toparlanması halinde Cumhuriyet Halk Partisi bir milletvekili garanti çıkarır.
CHP MHP’YE VEKİL ÇIKARABİLİR
Cumhuriyet Halk Partisi Burdur’un en büyük ilçesinden milletvekili sıralamasında bir isim göstermemesi Bucak’lı seçmenlerin büyük bir bölümünü MHP’ye kayabilir. Yada belirli bir oranı Ak Partiye gitme olasılığı olabilir. Çünkü MHP’nin Burdur’dan sınara ikinci ve üçüncü sıraya Bucak’lı adayların konması seçime asılacağı işaretini gösteriyor. MHP eğer iyi bir seçim havası içerisinde seçimlere hazırlanır, Bucak’lı CHP liler ile iyi diyaloga girilmesi halinde MHP de rahatlıkla bir milletvekili çıkarabilir.
Sözün kısası 12 Haziran tarihine kadar gündemi çok büyük etkileyecek, bir kaos olmazsa Burdur’da 12 Haziran seçimleri kıran kırana geçeceğe benziyor. MHP hariç liste başı adayların işleri garanti gibi gözüküyor. Her şartlarda Bayram Özçelik ve Ramazan Kerim Özkan meclise gider. Amma üçüncü milletvekilliğini MHP de alabilir. Hasan Hami Yıldırım kendini çok iyi gösterir tanıtırsa Ak Parti 2-1’de yapabilir.
Hayırlısı son söz sandıkta söylenecek. Adayların gayretli çalışmaları, karneleri, 12 Haziran tarihine kadar değerlendirecek. Halk sözünü söyleyecek.   
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı