Reklamı Geç
Advert
Sinyalizasyonlardaki tutarsızlık  ne zaman sona erecek?
Halim AKCA

Sinyalizasyonlardaki tutarsızlık ne zaman sona erecek?

Bu içerik 427 kez okundu.

Bucak’ta yaklaşık bir yıldan bu tarafa Süleyman Demire Bulvarı ve Ersan Özey Caddesinde sıcak asfalt çalışmaları nedeniyle çalışmalar yapıldı.

Bu çalışmalar esnasında mutlaka ufak büyük eksiklikler, aksaklıklar yaşandı. Bu gayet doğal bir şey.

Fakat Bucak’ın her iki caddesinde alt yapı çalışmaları tamamlandı. Sonunda sıcak asfalt çalışması da yapıldı. Sıcak asfalt çalışmaları tamamlanmasına rağmen Süleyman Demirel Bulvarı başta olmak üzere bir türlü trafik lambaları (sinyalizasyon) sağlıklı şekilde devreye sokulmadı.

Gerek Süleyman Demirel Bulvarında, gerekse Ersan Özey caddesinde gündüz saatlerinde yeşil dalga diye bir şey ortadan kalkarken akşam saatlerinde trafik ışıkları flaşöre geçmesi gerekirken insanlar ile dalga geçilir gibi bir kısmı flaşöre geçiyor bir kısmı ise 24 saat kırmızı ışık uygulamasını sürdürüyor.

Şahsen çok merak ediyorum eski kız meslek lisesi kavşağındaki trafik ışığı, Emniyet Müdürlüğü önündeki trafik ışığı, Kahveler yolunda üst geçidin olduğu yerdeki trafik ışıkları flaşöre geçmeme sebebi acaba trafik yoğunluğundan mı? Yoksa ihmalkarlık mı?, eğer trafik yoğunluğu olsa karayollarına bağlı olan Kahveler ve sanayi döner kavşakları 24 saat çalışması gerekiyor mu?

Tutarsız çalışan trafik ışıkları birkaç gün yada hafta olsa bir arıza var denilebilinir, fakat aylardan bu tafra tutarsızlık sürüyor.

Umarız yetkili birimler bir an önce gündüz yeşil dalga, gece ise tüm trafik ışıklarının flaşöre geçmesi için en kısa sürede bir çalışma yapar. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı