Advert
Advert
Bu Site Sizlerin, Sizler Sahip Olun
Halim AKCA

Bu Site Sizlerin, Sizler Sahip Olun

Bu içerik 483 kez okundu.
Yaklaşık 4,5 aydır yayın hayatımıza başladığımızdan bu tarafa Burdur’un Bucak’ın ve tüm ilçelerin ve bölgesel haberlere yer vermeye çalışıyoruz. Haberlerin yanı sıra köşe yazıları ile gündeme tat katmaya çalışıyorum. Tabi ki köşe yazıları her kesim tarafından kabul edilmesi mümkün değil. Çünkü her fikir farklı, her fikir’e de saygı gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu gün benim yazdığımı siz, sizin yazdığınızı ben farklı açılardan baka bilirim. Bu açığı kapatabilmek için sitemize çok sayıda ilgi gösterip yazı yazmak isteyenler oldu.
Ben zamanın erken olduğunu ileriki günlerde bu taleplere olumlu baktığımı ve köşe yazısı yazmak isteyenlere seve seve isimleri altında yer vereceğimi belirttim.
Akca Gazete’de isminin ön plana çıkmasını istemeyenler, fikirlerini kimliklerini açıklamadan rahat rahat açıklamak isteyenler için Misafir Kalem  köşesi açtım. Misafir Kalem’de tek bir yöne hizmet etmeyen, Bölgemiz için iyi olacak uygun konuları seve seve yayınlıyorum. Kimlikler açıklanmadan, bu yazıyı yazanın isteğine bağlı olarak çok sesliliği getirmek istedim. Bu İş adamı olur, memur olur, her hangi bir kurumun müdürü olur rahat rahat fikirlerini anlatma imkanını sağladım. Sağlamaya da devam edeceğim.
Akca Gazete olarak Bucak’ta bir ilki başlattım. Siteye üye olmadan, açık kimlikleri belli olmadan fikirlerini yorumlarını rahat rahat yazabilsinler diye. Amma son günlerde bazı okuyucularımız o kadar ağır hakaret dolu, suçlayıcı ve hatta küfürlerle yorum yazıyorlar. Bu güne kadar Akca Gazete’yi sevene de sevmeyene de saygı gösterdim. Benim için okuyucularımızın gazeteyi sevse de sevmese de çok değerli.
Amma küfür dolu hakaret dolu yorumlara bu güne kadar hiçbir başvuruda bulunmadım. Sanki yorumu yazarken beni nasıl bulacak diyerek küfür ederek yorum yazan okuyucularımız var. Hal bu ki bu okuyucularımızı IP numaralarından mahkeme ve yasal yollarla tespit etmek ve dava açmak mümkün.
Önümüzdeki günlerde bu tür küfür, hakaret, eden okuyucularımız hakkında kesinlikle kaygısız kalmayacağım. Çünkü ben sustukça bu tür insanlar küfür şiddetlerini arttırarak yorum yazmaya devam ediyorlar. Kesinlikle ve kesinlikle yazdıkları yorumların IP numaralarından bağlandıkları modemden yasal yollarla tespit ederek yasal haklarımı kullanacağım. Art niyetli, belirli bir amaç için uğraşan, bu tür okuyucularımızın yorumlarını yazarken lütfen daha dikkatli ve hassas olmaya davet ediyorum.
Akca Gazete sitesi sizlerin. Bakın küfür dahil her türlü fikrinizi kimliğiniz açıklanmadan, siteye üye olmadan rahat rahat açıklayabiliyorsunuz. Siteye sizlerin sahip çıkmasını istiyorum. Bizi sevseniz de sevmeseniz de. Çünkü Adaletin olduğu gibi basın hepimize lazım. Çünkü haber alma verme ve en azından yorumlar ile fikirlerinizi rahatça iletiyorsunuz. Köşe yazılarına katılmayabilirsiniz. Misafir Kalem köşesine sizde yazın, sizde fikirlerinizi beyan edin bakın o zaman tarafsızlığımızı görürsünüz.
Bazı yorum yapan okuyucularımız ya işte sen falancanın adamısın, onu kayırmak için yorumları onaylamıyorsun gibi serzenişte bulunuyorsunuz. Peki bu tür okuyucuların ben kimliklerini biliyor muyum?, onları tanıyor muyum?, onlarla her hangi bir iyi yada kötü diyoloğum oldu mu?  Bakınız beni eleştiren yorumları bile defalarca onay verdim. Yeter ki yorumlarda hakaret olmasın, suçlama olmasın, küfür olmasın bak o zaman yorum yayınlanıp yayınlanmıyor mu?. Bazı yorumcu okuyucularımız hakaretin nasıl olduğunu ya bilmiyor yada bilmezlikten geliyor Örneğin, yalaka, örneğin belediyeden çaldılar, içini boşalttılar, falanca yalaka, sen uşaksın, bu kelimeler gibi onlarca kelimeler yorumların içerisinde geçiyor. Eğer bu kelimeler direkt bana yapılmasa muhatabı kişiler tarafından yasal hakları kullanılsa, hakareti yapan kadar da yayınlayan suçludur.
Akca Gazete sitesine sizlerin sahip çıkması gerekiyor çünkü, çok seslilik, hiç kimse kimliğini açıklamadan, üye almadan kısacası kim olduğu bilinmeden özgürce fikirlerini, yorumlarını yazabilmesi için tüm okurlarımızı saygıya davet ediyorum. Bakınız çok seviyeli yorum yapan okuyucularımız var. Keşke onları tanıyabilsem de şuna sorun diyebilsem.
Son söz olarak beni taraflı gibi gören, iki satır yorum ile işte sen falancanın adamısın diyen okurlarımız için şunu söylüyorum. Uygun yorumunuzu, uygun köşe yazınızı yazın gönderin amma hakaret unsuru, küfür unsuru, suçlayıcı unsuru bulunmasın bakın yayınlanıyor mu yayınlanmıyor mu, yanlısıyım, yansız mıyım.  
Bizi eleştiren, eleştirmeyen seven sevmeyen tüm okurlarımız için teşekkür ederken, çok sesliliğimizi sürdürmenizi bekliyorum.
Saygılarımla.
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı